سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

یک قدم مانده تا کسب سهمیه پارالمپیک/ ریسک کردم و رکورد شکستم


به گزارش “ورزش تایمز”، کاروان خودباوری و امید با کسب نتایجی درخشان در جاکارتا موفق شد بعد از چین و کره جنوبی و بالاتر از ژاپن بعنوان سومین کشور برتر در بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

کاروان کشورمان در این بازیها ۵۲ مدال طلا گرفت و تیم وزنه برداری ایران یکی از موفق ترین تیم های حاضر در این مسابقات بود. روح الله رستمی وزنه بردار دسته ۷۲ کیلو گرم کشورمان یکی از مردان طلایی در آوردگاه جاکارتا بود که توانست با پشت سر گذاشتن رقبای آسیایی اش از سکوی قهرمانی این مسابقات بالا برود.

رستمی در این خصوص اظهار داشت: سطح این رقابت ها نسبت به دوره قبل بسیار بالا رفته و همین باعث سخت تر شدن کار ما شده بود. با این حال کاروان اعزامی کشورمان به این مسابقات توانست با دست پر جاکارتا را ترک کند.

وی با اشاره به عملکرد خود در این مسابقات، عنوان کرد: خدا را شکر با وجود مصدومیتی که داشتم توانستم انتظارات را برآورده کنم. از ناحیه کتف دچار مصدومیت شده بودم و به سختی تمرین می‌کردم ولی با همت کادر فنی توانستم به آمادگی لازم جهت حضور در رقابت ها دست پیدا کنم.

ملی پوش طلایی کاروان ایران در جاکارتا ادامه داد: جا دارد از کادر فنی و همچنین آقای میر شفیعی دبیر انجمن فدراسیون جانبازان و معلولین تشکر کنم. در این دوره با ورزشکاری رقابت داشتم که رکورددار این وزن بود ولی با این حال نه تنها به مدال طلا دست پیدا کردم، بلکه حتی با بالا بردن وزنه ۲۲۹ کیلو توانستم رکورد وی را بشکنم.

رستمی با اشاره به مصدومیتش گفت: به خاطر مصدومیتی که داشتم، حضور در این مسابقات برایم ریسک بود، اما این ریسک را به جان خریدم و در جاکارتا حضور پیدا کردم. خوشبختانه اکنون به بهبودی نسبی دست پیدا کرده و روز به روز بهتر می شوم.

ملی پوش دسته ۷۲ کیلوگرمی پاورلیفتینگ درباره برنامه‌اش برای آینده، گفت: برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ دو مرحله را پشت سرگذاشته و فقط یک مرحله پیش رو دارم که سال آینده در قزاقزستان برگزار خواهد شد. امیدوارم بتوانم این مرحله را هم با موفقیت طی کرده و سهمیه المپیک را کسب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *