دوشنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

کشتی فرنگی در سنگین وزن چندین مدعی با انگیزه دارد


به گزارش “ورزش تایمز”، دهمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو از امروز ۲۹ اردیبهشت در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی آغاز شد که این مرحله از تمرینات تا روز تا ۸ خردادماه ادامه دارد. محمد بنا در این اردو از ۱۴ فرنگی‌کار دعوت کرد تا در قالب برنامه‌های آماده سازی تیم ملی به تمرین بپردازند.

در همین راستا امیر قاسمی منجزی مدعی وزن ۱۳۰ کیلوگرم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی که با نظر کادر فنی در لیست تیم اعزامی به تورنمنت بین المللی لهستان هم قرار دارد به “ورزش تایمز” گفت: خوشبختانه با حضور در اردوهای تیم ملی روند رو به رشد و امیدوارکننده ای داشتم. ضمن اینکه با نظر کادر فنی به عنوان یکی از نفرات منتخب سنگین وزن اعزامی به جام «پیتلاسینسکی» لهستان انتخاب شدم که امیدوارم بتوانم با کشتی‌های خوب و کسب برتری، نظر کادر فنی را جلب کنم.

وی افزود: هنوز نمی دانم کدام یک از رقبای اصلی و مدعیان نامدار سنگین وزن جهان در لهستان حضور داشته باشند اما مطمئناً با توجه به اینکه این تورنمنت در وزن قانونی برگزار می‌شود مطمئناً می‌توان انتظار سطح فنی بالایی را در این تورنمنت داشت. ضمن اینکه این تورنمنت به عنوان آخرین میدان دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی محسوب می‌شود و امتیاز آن برای المپیک محاسبه می‌شود، در نتیجه بسیاری از مدعیان برای کسب امتیاز و بالا بردن آمادگی خود به لهستان خواهند آمد.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر امید به حضور در ترکیب تیم المپیکی کشتی فرنگی ایران دارد، گفت: دو مدعی جوان و توانمند دیگر به جز من در اردوی تیم ملی حضور دارند. مطمئناً امین میرزازاده و علی‌اکبر یوسفی هم از کشتی گیران باانگیزه و خوبی هستند که مثل من برای المپیک تلاش می‌کنند. البته من سال‌ها تجربه حضور در تیم ملی دارم ولی این نفرات هم بسیار باانگیزه و جویای نام هستند و سعی دارند با عملکرد خوب، خودشان را به کادر فنی اثبات کنند.

فرنگی کار خوزستانی اردوی تیم ملی در پایان ادامه داد: همیشه در تمرینات به طور منظم و تابع برنامه‌های کادر فنی حضور داشتم. من برای المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز موفق به کسب سهمیه شدم، اما شرایط طوری رقم خورد که به المپیک نروم اما ناامید نشدم و همچنان با انگیزه تلاش و تمرین کردم و در میادین مهم دیگری مثل مسابقات جهانی حضور یافتم. امیدوارم بتوانم با جلب نظر کادر فنی و عملکرد خوبم برای نخستین بار در المپیک حضور یابم.

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد در تورنمنت بین المللی پیتلاسینسکی لهستان شرکت می‌کند. طبق تصمیم کادر فنی قرار است محمدهادی ساروی و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی، امین میرزازاده و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به عنوان ملی پوشان ایران در این مسابقات به میدان بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *