شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

کشتی ایران سهمیه کامل المپیک جوانان را کسب کرد


به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی ایران در سومین دوره بازی های المپیک جوانان در آرژانتین برخلاف سه دوره گذشته توانست سهمیه کامل شرکت در این مسابقات را به دست بیاورد.

 هر کشور در هر رشته کشتی آزاد، فرنگی و زنان می تواند از دو کشتی‌گیر در این مسابقات (با توجه به حضور در رقابت های قاره ای) استفاده کند که نحوه کسب سهمیه کشتی‌گیران در رشته های آزاد و فرنگی به شرح زیر است:

آزاد: ۴۸، ۵۵، ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم
فرنگی: ۴۵، ۵۱، ۶۰، ۷۱ و ۹۲ کیلوگرم

به این ترتیب با توجه به کسب مدال طلای فرنگی کاران و آزادکاران نوجوانان کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان به ترتیب در اوزان ۴۵ و ۹۲ کیلوگرم و ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم، کشتی ایران چهار سهمیه ممکن المپیک جوانان را بدست آورد. (تیم کشتی آزاد در سه وزن سهمیه دار، صاحب مدال طلا شده که دو وزن توسط کادر فنی برای حضور در این رقابت ها معرفی خواهد شد.)

با توجه به تعداد سهمیه ها به صورت ایده آل ۶ کشتی گیر در هر وزن در رقابت های المپیک ۲۰۱۸ نوجوانان، به میدان می روند. ورزشکاران متولدین بین اول ژانویه ۲۰۰۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۳ میلادی می توانند در این بازی ها حضور یابند.

بازی‌های المپیک جوانان مسابقاتی چندورزشی است که توسط کمیته بین‌المللی المپیک در رده سنی (۱۴ تا ۱۸ سال) برگزار می‌شود. سومین دوره این بازی ها در رشته کشتی روزهای ۲۰ تا ۲۲ مهرماه در بوینس آیرس برگزار خواهد شد.

کشتی ایران در دو دوره برگزاری در سال ۲۰۱۰ در سنگاپور توسط مهران شیخی در کشتی آزاد مدال نقره و یوسف قادریان در کشتی فرنگی مدال برنز و در سال ۲۰۱۴ میلادی در نانجینگ چین توسط محمد رضا آقانیا و کرامت عبدولی در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *