شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

کشتی‌گیران امید را جدی نگرفتند/ برخی فرنگی‌کاران به ما تحمیل شدند


ناصر نوربخش در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه فرنگی کاران رده امید با مشکلات فراوانی راهی رقابتهای جهانی شدند، اظهار داشت: تیم ما در حالی در این مسابقات حضور یافت که ما اردوهای چندانی برای آماده سازی بچه ها نداشتیم. محدودیت زمانی و همچنین عدم برگزاری اردوهای آماده سازی و از همه مهمتر عدم حضور در تورنمنت های تدارکاتی باعث شد تا تیمی نه چندان پرامید راهی رقابتهای جهانی شد و در نهایت ششم شدیم. هر چند که اگر یکی از بچه ها ما یک مدال دیگر می گرفت، روی سکو رفته بودیم.

پول نبود، مربیان را حذف کردیم!

وی به حذف برخی از نفرات کادر فنی از لیست اعزام اشاره کرد و گفت: مشکلات مالی اعزام این تیم تا حدی بود که ما مجبور شدیم دو مربی و حتی سرپرست تیم را از لیست اعزام حذف کنیم. طبیعتا مسئولیت این افراد نیز به مربیان اعزامی اضافه شد و فشار کاری کادر فنی را دو چندا نکرد. در مجموع با شرایط خوب و قابل قبولی اعزام نشدیم. شاید بچه های ما استعداد بالقوه ای دارند اما این نفرات در آینده به اوج باروری و آمادگی خود می رسند و با این وضعیت نمی توان از آنها انتظار چندانی داشت.

امیدها را جدی نمی‌گیرند

مربی تیم کشتی فرنگی امید ادامه داد: رده سنی امید نه تنها در کشور بلکه در آسیا هم چندان جدی گرفته نمی شود. ما حتی رقابتهای انتخابی مطلوب و ویژه ای نداشتیم و این بچه ها در یک دوره مسابقات که در الیگودرز برگزار شد به تیم امید راه یافتند. فدراسیون کشتی رقابتهای انتخابی زیر ۲۵ سال برگزار می کند در حالیکه ما باید برای تیم امید، رقابتهای زیر ۲۳ سال را برگزار کنیم. رده امید شبیه حلقه مفقوده بین رده جوانان و بزرگسالان است که متاسفانه اصلا دیده نمی شود!

نوربخش خاطر نشان کرد: تا زمانی که رده امید جدی گرفته نشود وضعیت تغییری نخواهد کرد. متاسفانه فدراسیون آنقدر که در رده خردسالان و نونهالان مسابقات و اردو برگزار می کند، توجهی به تیم امید ندارد. سازندگی و پشتوانه سازی در رده های پایه خوب است اما نباید فراموش کرد کشتی گیران رده امید هم همان نفراتی هستند که می توانند در المپیک به میدان بروند و رده بسیار حساس و سرنوشت سازی هستند.

برخی نفرات به ما تحمیل شدند

وی به نکته قابل تاملی در خصوص شکل گیری تیم امید اشاره کرد و گفت: عدم وجود ساختار کلی برای شکل گیری تیم امید و عدم برگزاری رقابتهای انتخابی مطلوب باعث تا برخی از فرنگی کاران به تیم امید تحمیل شوند. گویا چون برخی نفرات نتوانستند در تیم بزرگسالان به رقابتهای مختلف بروند، به تیم ما آمدند که این مساله به هیچ عنوان منطقی نبود. این در حالی بود که ما کشتی گیران بسیار خوبی در رده امید داریم که به دلیل عدم برگزاری رقابتهای انتخابی مطلوب، اصلا دیده نشدند و فرصت حضور در تیم امید را نیافتند.

مربی تیم کشتی فرنگی امید در خصوص سطح کمی و کیفی رقابتهای جهانی زیر ۲۳ سال که در رومانی برگزار شد نیز گفت: سطح این مسابقات نشان داد که ما همچنان از نظر استراتژی و علم روز کشتی از کشورهای بزرگ عقب هستیم. بچه ها ما هنوز با قوانین جدید مشکل دارند و این مشکل در رده بزرگسالان هم دیده می شود. کشتی فرنگی با آن قوانین و روش های قدیمی و سنتی متفاوت شده و کشتی گیرانی می توانند به روی سکوی قهرمانی بروند که از آمادگی بالایی برخوردارند.

کشتی گیران جنگنده در قوانین جدید موفق هستند

نوربخش ادامه داد: با توجه به قوانین جدید کشتی گیرانی می توانند قهرمان شوند که از همان ابتدای کشتی بجنگند و یک لحظه آرام و قرار نداشته باشند. مدعیانی که هم تکنیک دارند و هم مسلط به تمام زیر و بم کشتی هستند در قوانین جدید موفق ترند.

وی در پایان گفت: مربیان ما هم باید با علم روز دنیا حرکت کنند و خودشان را با قوانین جدید وفق دهند. متاسفانه ما در رقابتهای جهانی زیر ۲۳ سال رومانی به وضوح دیدیم سالها از کشتی دنیا عقب هستیم که امیدواریم رئیس جدید فدراسیون کشتی فکری به حال این موضوع کند تا بیشتر از این بین کشتی ایران و جهان فاصله نیافتد.

به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان روزهای ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در شهر بخارست کشور رومانی برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط مهدی محسن نژاد، مهدی ابراهیمی، علی اکبر حیدری و علی اکبر یوسفی در اوزان ۶۰، ۸۲، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. در رده بندی تیمی نیز تیم ایران با ۷۰ امتیاز در جایگاه ششم قرار گرفت و تیم های گرجستان، روسیه و ترکیه به ترتیب با ۱۲۶، ۱۰۱ و ۸۷ امتیاز اول تا سوم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *