جمعه , ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

کریمی نباید در ادامه راه قهرمانی دلسرد و ناامید شود


به گزارش “ورزش تایمز”، علیرضا کریمی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ایران و دارنده مدال برنز رقابتهای جهانی سال ۲۰۱۵ یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال در رقابت‌های امیدهای جهانی به حساب می آمد که متاسفانه با بدشانسی به قرعه بدی خورد و در نهایت در کسب مدال ناکام ماند.

وی در دور نخست مقابل جبرئیلوف از روسیه قرار گرفت و در حالی که می توانست این حریف را مغلوب کند، در نهایت با نتیجه ۱۴ بر ۳ شکست خورد. کریمی در حالی که تا یک دقیقه مانده به پایان مبارزه از حریف روس خود پیش بود در نهایت ۱۴ بر ۳ شکست خورد.

البته کریمی اگر در این کشتی پیروز می‌شد در دور بعد باید به مصاف یوری کالاشنیکوف کشتی گیر روسی‌الاصل از رژیم اشغالگر قدس می‌رفت. به همین دلیل او در عین شایستگی باخت و از جدول رقابتها حذف شد.

ابراهیم جوادی در حمایت از این قهرمان جوان و با اخلاق به “ورزش تایمز” گفت: کریمی یکی از بااخلاق ترین اعضای تیم ملی امید و بزرگسالان محسوب می شود که بارها با فراز و نشیب های مختلفی در عرصه ملی روبرو شده است. او این بار هم به رغم شایستگی و توان فنی و جسمی بالا نتوانست به مدال رقابتهای جهانی دست یابد. مدالی که می توانست بازگشت خوبی برای او باشد و دوباره این قهرمان جوان را به آینده امیدوارتر کند.

وی تصریح کرد: البته او هنوز در راه قهرمانی فرصت دارد و چون سن زیادی ندارد می تواند با تلاش و امید بیشتر به روزهای روشن آینده بیاندیشد. فقط نباید فراموش کرد او نیاز به حمایت بیشتر مسئولان و متولیان امر دارد و برای اقدام ارزنده و اخلاقی که در رقابتهای امیدهای جهان انجام داد باید مورد تقدیر و توجه قرار گیرد.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی جهان در پایان گفت: من به آینده این جوان امیدوارم و معتقدم او می تواند به یکی از بهترینهای وزن ۸۶ کیلوگرم جهان تبدیل شود. به شرطی که همچنان با انگیزه و امید به تمریناتش ادامه دهد و مورد حمایت و دلجویی قرار گیرد. چراکه حمایت از این قهرمانان ارزنده و آینده دار در واقع به سود ورزش قهرمانی کشورمان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *