شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کاپ سومی رقابت‌های جهانی باز هم به ایران اهدا نشد!


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از مثبت شدن دوپینگ کشتی‌گیران ازبکستان و سوریه در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و صعود یدالله محبی کشتی‌گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم، تیم ملی کشتی آزاد ایران ازلحاظ تیمی به جایگاه سوم ارتقا یافت.

بر این اساس فدراسیون کشتی در تاریخ ۸ اسفندماه رسماً در سایت خود اعلام کرد با توجه به نامه‌نگاری‌های انجام شده با اتحادیه جهانی، قرار شده در نخستین مسابقات بین المللی که تیم‌های ایران و آمریکا شرکت داشته باشند، مسئولان کشتی آمریکا کاپ سومی را برای اهدا به ایران، همراه بیاورند؛ اما این موضوع در رقابت‌های جام متئو پلیکونه ایتالیا اتفاق نیفتاد تا همچنان آزادکاران ایران در گرفتن کاپ سومی رقابتهای جهانی ناکام بمانند.

این در حالی است که مسابقات کشتی آزاد جام متئو پلیکونه ایتالیا روزها ۱۶ و ۱۷ اسفندماه در شهر رُم ایتالیا برگزار و تیم منتخب کشورمان که با دو کشتی‌گیر در این رقابت‌ها حضور یافته بود توسط علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد. بهنام احسان پور نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

هنوز مشخص نیست که آیا این اتفاق به کارشکنی آمریکایی‌ها در خصوص پس دادن کاپ سومی رقابتهای جهانی مربوط می‌شود و یا اتحادیه جهانی تصمیم دارد این کاپ را در میادین بین المللی بعدی به ایران اهدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *