دوشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

چراغ سبز متولیان کشتی به اردوهای خارج از تهران


به گزارش “ورزش تایمز”، بحث برپایی اردوی آماده سازی تیم‌های کشتی در رده‌های پایه و بزرگسالان در شهرهای مختلف یکی از برنامه‌های فدراسیون کشتی بوده که در صورت فراهم شدن شرایط اجرایی شده است. به عنوان مثال برگزاری اردوی تیم کشتی نوجوانان در ساوه که البته به دلیل موج جدید کرونا تعطیل شد و همچنین برپایی اردوی آزادکاران جوان در همدان که همچنان ادامه دارد.

به هر حال متولیان فدراسیون کشتی و به ویژه کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد معتقدند می‌توان با برپایی اردوی تیم‌های مختلف کشتی به ویژه رده‌های پایه در خارج از تهران به کشتی استان‌ها کمک کرد. در همین راستا محسن کاوه مدیرفنی تیم‌های ملی کشتی آزاد در خصوص برپایی اردوی اخیر آزادکاران جوان در همدان گفت: «با توجه به اینکه شرایط برپایی اردوی جوانان در تهران وجود نداشت این اردو از روز ۶ اردیبهشت در همدان آغاز شد. البته این در حالی بود که برخی از استان‌های دیگر نیز متقاضی میزبانی از اردوها بوده و هستند. در این خصوص می‌توان به استان‌های گیلان، کرمان و کهکیلویه و بویراحمد اشاره کرد که ما درخواست داریم اردوها در آنجا هم برگزار شود.»

البته مدیرفنی تیم‌های ملی کشتی آزاد علاوه بر تشریح دلایل برگزاری اردوهای کشتی در شهرهای مختلف به ادغام تمرینات نیز اشاره کرد که گویا این موضوع نیز در برنامه متولیان تیم‌های ملی قرار دارد. کاوه با تاکید به این مورد که اگر شرایط ادغام تمرینات فراهم باشد، این کار انجام خواهد شد نیز گفت: «در وهله اول باید ببینیم که شرایط برگزاری اردوها در تهران و خانه کشتی فراهم باشد، چون ما اردوهای نوجوانان و جوانان آزاد و فرنگی را در کنار بزرگسالان آزاد و فرنگی داریم. جوانان باید هم با رده نوجوانان و هم با رده بزرگسالان تعامل و هماهنگی داشته باشند. امیدوارم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که این کشتی گیران بتوانند در صورت صلاحدید کادرهای فنی در کنار هم تمرین کنند. البته باید به این نکته مهم اشاره کرد که با توجه به بحث المپیک، تمام اولویت ما به تیم بزرگسالان داده شده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *