سه شنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۸

پیچیدگی انتخابات کشتی و سکوت وزارت ورزش/«فن» آخر راچه کسی می‌زند؟


به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی ایران مدتهاست درگیر حواشی و اتفاقاتی شده که گویا به جز برگزاری مجمع انتخابات ریاست فدراسیون، پایانی ندارد. از روزی که رسول خادم از ریاست فدراسیون استعفا کرد و حمید بنی تمیم به عنوان سرپرست موقت، سکاندار فدراسیون شد و از روزی که بنی تمیم هم جای خود را به بهروز نعمتی داد، داستان پر فراز و نشیب مدیریت بر ورزش اول کشورمان آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد.

حال مدتی است بازار شایعات پیرامون رد یا تایید صلاحیت کاندیداهای نامدار و اصلی انتخابات نیز مطرح شده که این روند نیز با تعلل وزارت ورزش و عدم شفاف سازی و روشنگری، موج تازه ای را در حاشیه سازی و تخریب چهره‌ها بوجود آورده است.

بلاتکلیفی علیرضا دبیر، امیررضا خادم و حتی عباس جدیدی در فرایند تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات فدراسیون مدتی است نقل محافل کشتی شده و این در حالیست که زمان زیادی تا برگزاری مجمع باقی نمانده و هیچکدام از مسئولان و متولیان ذیصلاح نیز توضیح قابل قبولی در این خصوص ارائه نمی کنند.

با توجه به این وضعیت، هر رفتار و واکنشی از سوی این کاندیداهای مطرح نیز زیر ذره بین قرار دارد و حتی رفت و آمد آنها به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم می‌تواند سوژه تازه ای به دست شایعه سازان دهد. بطوریکه هر روز اخبار تازه اما غیر رسمی از تایید یا رد هر کدام از این کاندیداها به گوش می‌رسد و همین احتمالات باعث شده حامیان و مخالفان این کاندیداها هم به گونه‌ای غیرمتعارف و بی سابقه در برابر یکدیگر صف آرایی کنند.

هر چند صبح اسامی اعضای مجمع فدراسیون کشتی برای حضور در رای گیری و انتخاب رئیس جدید اعلام شد، اما انتشار این لیست هم برای پایان دادن به شایعات مخرب کنونی کافی نیست و وزارت ورزش باید هر چه سریع‌تر تکلیف رقبای انتخابات و صلاحیت آنها را مشخص کند.

در این بین حتی تازه‌ترین واکنش یک مقام مسئول وزارت ورزش به وضعیت تایید صلاحیت کاندیداهای کشتی هم کمکی به کاهش حجم شایعات و حواشی اخیر نکرد.

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در حاشیه برگزاری مجمع فدراسیون وزنه برداری در این خصوص به “ورزش تایمز” گفت: «تعدادی از کاندیداها هنوز احراز صلاحیت نشدند و در حال بررسی هستند. البته این موضوع بدان معنا نیست که صلاحیت آنها رد شده باشد. در گذشته هم مواردی بوده که برخی افراد در فاصله کوتاهی قبل از انتخابات، تاییدیه گرفتند و توانستند در انتخابات شرکت کنند. به دوستانی هم که صلاحیت آنها برای حضور در انتخابات احراز و تایید شده اعلام کردیم می‌توانند برنامه‌های خود را تدوین و آغاز کنند. مطمئناً آن دوستانی هم که هنوز صلاحیتشان احراز نشده، برنامه‌های ویژه ای برای ارائه دارند.»

به هر حال روند کنونی و ادامه سکوت وزارت ورزش، گویای پروسه چانه‌زنی و پیگیری کاندیداهایی است که همچنان با جدیت بدنبال تایید صلاحیت هستند و قصد دارند به عنوان اصلی‌ترین گزینه ریاست کشتی از قافله انتخابات جا نمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *