سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

پرستویی: از شوش تا ابن‌بابویه دنبال تابوت تختی پیاده رفتم


به گزارش “ورزش تایمز”، پرویز پرستویی در این دیدار صمیمانه گفت: همیشه از دور شاهد رنج و تلاش و مقاومتی که برای غرور و غیرت خود و کشورمان هستم. از کودکی تا امروز که ۶۴ ساله هستم به کشتی علاقه دارم. از کودکی آنقدر عاشق کشتی بودم که شاید باورتان نشود از میدان شوش تا ابن بابویه شهر ری دنبال تابوت جهان پهلوان تختی پیاده رفتم.

پرستویی تصریح کرد: در کودکی در دروازه غار زندگی می کردم و از طبقه فقیر جامعه بودم و به همین خاطر طرفدار کشتی هستم و خواهم بود، چون این ورزش برای طبقه متوسط و فقیر جامعه است.

وی تأکید کرد: باید بدانید که اگر مدال های کشتی را جمع کنید هیچ رشته ورزشی به اندازه کشتی برای ما افتخار نیاورده و این رشته همیشه غرور آفرین است. همیشه زمانی که کشتی از تلویزیون پخش می شود مسابقات را می بینم و وقتی کشتی گیران روی تشک می آیند با تمام وجود می خواهم که ملی پوش ایرانی نتیجه بگیرند.

پرستویی خاطرنشان کرد: این روزها همه ما با مشکلات روبرو هستیم، اما باید همیشه بایستیم. شما برای مملکت و مردم خود رنج و زحمت می کشید تا افتخارآفرینی کنید و ما رنج و زحمت شما را می بینیم. رنج شما قابل ستایش است و عرق روی صورت شما یک دُر گرانبها برای من است.

وی با بیان اینکه برای تمامی کشتی گیران در رقابت های جهانی مجارستان  آرزوی موفقیت دارد، خاطرنشان کرد: یک زمانی کشتی را فقط کشتی گیران نگاه می کردند، اما حالا همه مردم آن را دنبال می کنند. مردم و قشر جوان هم می نشینند کشتی را نگاه می کنند و برایشان مهم است که کشتی مدال  و افتخار بدست بیاورد، واقعا کشتی حرف اول را در ورزش ما می زند و دعا می کنم که باز هم همچنان برای ما افتخار کسب کنید.

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی نیز در این دیدار صمیمانه با اشاره به اینکه پرویز پرستویی جزو خانواده کشتی و پیشکسوتان ماست و علاقه او برای ما اسباب خوشحالی و ارزشمند است اظهار کرد: وی ضمن اینکه یکی که از اعضای خانواده کشتی است، یکی از پیشکسوتان و اساتید بزرگ هنر و سینمای کشور و مورد احترام مردم است.

وی خاطرنشان کرد: این هنرمند عزیز در این مدت هم با توجه به مسائل و بالا پایین هایی که برای مردم اتفاق افتاده و کمتر کسی آمده در این شرایط کنار مردم بایستد، در کنار مردم بوده اند. همه آن هایی که باید بفمهمند و آنهایی که بین مردم هستند، برای در کنار مردم ایستادن او ارزش قائل اند و این موضوع برای خانواده کشتی هم خیلی ارزشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *