شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

پایان قرارداد اشکانی وانتقاد شورای فنی/چرا به موقع اعتراض نکردید؟


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی کشتی فرنگی ایران در حالی با ۶ نماینده در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به چهار مدال دست یافت که بسیاری از اهالی کشتی از عملکرد کلی شاگردان علی اشکانی رضایت داشتند. در پایان پیکارهای کشتی فرنگی بازیهای آسیایی محمدعلی گرایی و حسین نوری در اوزان ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و مهرداد مردانی و محمدرضا گرایی هم در اوزان ۶۰ و ۶۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند. ضمن اینکه بهنام مهدیزاده و علی اکبر حیدری هم با قبول شکست در دیدار رده بندی به عنوان پنجمی بسنده کردند و دستشان به مدال نرسید.

بلافاصله بعد از بازیهای آسیایی شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد به دلیل پایان زمان قرارداد علی اشکانی به عنوان سرمربی، باید وضعیت وی بررسی و در صورت صلاحدید، قرارداد اشکانی تمدید شود. گفته می شود تکلیف سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امروز پس از نشست شورای فنی روشن خواهد شد تا این تیم در راه آماده سازی تا رقابتهای جهانی با مشکل از دست دادن زمان برای تمرینات مواجه نشود.

اما یکی از انتقادات اعضای شورای فنی به عملکرد کادر فنی تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی، عدم چلنج و اعتراض فنی مربیان به برخی تصمیمات اشتباه داوران بود. به گفته برخی از اعضای شورای فنی، واضح ترین نمونه عدم اعتراض فنی مربیان در این مورد به کشتی های علی اکبر حیدری و بهنام مهدیزاده مربوط می شود که اتفاقا هر دو کشتی گیر نیز در کسب مدال ناکام ماندند.

ضمن اینکه اعضای شورای فنی در خصوص بهنام مهدیزاده بطور ویژه و صراحتا اعلام کرده اند کادر فنی می توانست با اعتراض و چلنج به موقع او را تا فینال هم برساند و چه بسا او نیز می توانست یکی از مدال آوران بازیهای آسیایی باشد.

به هر حال شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی امروز سه شنبه تشکیل جلسه خواهد داد تا در خصوص بررسی عملکرد ملی پوشان و کادر فنی در بازیهای آسیایی و همچنین ادامه همکاری علی اشکانی در راس امور تیم ملی تصمیم گیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *