شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰

وزارت ورزش در کنار فدراسیون نجات غریق و غواصی است


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون به منظور ارائه گزارش عملکرد سال ۹۹ امروز چهارشنبه (۹ تیرماه) به ریاست مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در بخش پایانی این نشست مهدی علی نژاد در جمع خبرنگاران گفت: فدراسیون‌های آبی در دوره کرونا آسیب زیادی دیدند چراکه در بیشتر ایام سال اماکن آبی تعطیل بودند، البته با پیگیری‌های صورت گرفته استخرهای روباز آغاز به فعالیت داشته‌اند.

وی ادامه داد: استخرهای سرپوشیده که شامل گروه سوم هستند فقط در شهرهای زرد می‌توانند فعال باشند، در کل آسیبی که در دوره کرونا به اماکن آبی و استخرهای سرپوشیده وارد شد غیرقابل جبران است. البته بانک‌ها به باشگاه‌دارها مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان کمک کردند که با توجه به طولانی شدن همه گیری کرونا کافی نیست.

علی نژاد تاکید کرد: با توجه به طولانی شدن ایام کرونا امیدواریم با واکسیناسیون عمومی که قرار است تا پایان فصل پاییز انجام شود، شرایطی ایجاد شود که در سال جاری به بازگشایی استخرها برسیم.

معاون وزیر با بیان اینکه در عین حال مشکلات مالی برای استان‌ها که با دریا سر و کار دارند، ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: این استان‌ها متحمل آسیب زیادی شده‌اند که ما از طریق وزارت کشور پیگیر مسئله هستیم تا با پرداخت‌هایی به ویژه به مناطق ساحلی، کمک حال منجیان باشیم.

رئیس مجمع فدراسیون نجات غریق و غواصی تاکید کرد: فدراسیون نجات غریق با دیگر فدراسیون‌ها متفاوت است، در زمینه سلامت کار می‌کند در عین حال در موضوع غواصی می‌تواند مؤثر باشد. امید ما به فعال‌تر شدن این حوزه است. امیدواریم با همکاری سایر ارگان‌ها این حوزه فعالیت خود را سریع‌تر آغاز کند.

وی با تاکید بر اینکه مهدی حیدری از بدنه ورزش است، یادآور شد: امیدوارم اقدامات وی برای جامعه نجات غریق و غواصی راهگشا باشد. البته جا دارد از ایلخان نوری و مستجاب الدعوه به خاطر زحماتی که پیش از این برای این فدراسیون متحمل شدند، تشکر کنیم.

علی نژاد گفت: وزارت ورزش کنار فدراسیون است و تا به امروز حمایت‌های خوبی از فدراسیون داشته است.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره وضعیت سه فدراسیون اسکیت، تیراندازی شمشیربازی برای برگزاری انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: هنوز تأیید صلاحیت نامزدهای این ۳ فدراسیون برای برگزاری انتخابات به دست ما نرسیده و بزودی سرپرست این ۳ فدراسیون مشخص خواهد شد.

وی همچنین درباره وضعیت بیمه ناجیان غریق نیز گفت: اساساً بحث بیمه منجیان غریق به کارفرما ارتباط دارد و اگر کارفرمایی در این زمینه کوتاهی کند تخلف است.

علی نژاد در پایان پیرامون این پرسش که شنیده می‌شود که اینچه درگاهی در حال دعوت و تدارک مجمع فوق‌العاده و گرفتن امضا از اعضای مجمع برای سرپرستی فدراسیون است، تصریح کرد:
از نظر ما اساسنامه روشن است و مجمع فوق‌العاده نیز در اساسنامه دیده شده که به چه شکلی برگزار شود، اما در زمینه برگزاری مجمع فوق‌العاده از سوی فدراسیون ژیمناستیک بی اطلاع هستم‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *