چهارشنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۹

ورزش کشتی زنجان توانایی بازگشت به روزهای اوج خود را دارد


به گزارش “ورزش تایمز”، علیرضا دبیر ظهر پنجشنبه در مجمع سالیانه هیئت کشتی استان که در سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه امروز عرصه ورزش برای اینکه بتواند حرف‌های زیادی برای گفتن در مجامع بین‌المللی داشته باشد، نیاز به تعامل دارد، افزود: تجربه نشان داده است که هر جا تقابل جای تعامل را گرفته، روند توسعه ورزش نیز به کندی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید با تقابل و تنگ‌نظری جلوی پیشرفت‌های ورزش را در رشته‌های مختلف به ویژه کشتی بگیریم، تصریح کرد: تقابل در ورزش هیچ‌گاه نمی‌تواند به نفع این عرصه باشد، بنابراین در شرایط کنونی ورزش، نیازمند تعامل بیش از پیش فعالان این عرصه هستیم تا ورزش بتواند به جایگاهی که لیاقتش را دارد، دست یابد.

این مسئول با اشاره به وضعیت کشتی زنجان از گذشته تا به امروز، ادامه داد: کشتی زنجان در گذشته کارنامه درخشانی را از خود به نمایش گذاشته است، به همین خاطر معتقدیم ورزشکاران استان امروز نیز قادرند این صبغه درخشان را در کشتی تداوم ببخشند، هر چند این روند باید همه جانبه باشد.

دبیر با یادآوری اینکه توسعه کشتی نباید محدود به یک بخش بوده و باید در همه عرصه‌ها از جمله داوری، مربیگری و … شاهد این توسعه باشیم، اظهار کرد: در این شرایط قادر خواهیم بود از کشتی زنجان به عنوان یکی از رشته‌هایی که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، یاد کنیم، در غیر این صورت توسعه مقطعی خواهد بود.

رئیس فدراسیون کشتی، حضور یک تیم از زنجان در رقابت‌های لیگ برتر را یک کار ارزشمند از سوی هیئت کشتی استان دانست و بیان کرد: حضور در لیگ برتر به عنوان ویترین ورزش حرفه‌ای می‌تواند به رونق کشتی در زنجان کمک کند که خوشبختانه هیئت کشتی زنجان علی‌رغم همه مشکلات مالی و فارغ از هر نتیجه در این رقابت‌ها حضور یافتند تا به اعتلای کشتی زنجان کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه کشتی یکی از معدود رشته‌هایی است که وارداتی نبوده و مختص کشورمان است و همین مسئله حمایت بیش از پیش از این رشته را دوچندان می‌کند، خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها باعث خواهد شد تا کشتی بار دیگر بتواند از جایگاه ورزش ایران در رقابت‌های مختلف دفاع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *