یکشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۰

هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت/ کشتی ورزش لحظه‌ها است


به گزارش “ورزش تایمز”، امین میرزازاده بعد از کسب مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی جوانان جهان و عنوان قهرمانی بزرگسالان آسیا به یکی از مدعیان تیم ملی بدل شد و در نهایت توانست دوبنده تیم اعزامی به المپیک توکیو را از آن خود کند. هر چند این جوان خوزستانی در مسیر پیشرفت خود با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بود و گرفتار کرونا هم شد اما در پایان توانست مزد زحماتش را با المپیکی شدن دریافت کند.

در همین راستا میرزازاده که مدتها از سوی کادر فنی به عنوان فرد منتخب چرخه انتخابی تیم ملی برای المپیک بود به روند رسیدن به دوبنده تیم ملی اشاره کرد و گفت: در زمان برگزاری انتخابی مسابقات جهانی صربستان، من کرونا گرفته بودم و نتوانستم حضور پیدا کنم اما در لیگ کشتی‌های خوبی گرفتم و بعد از لیگ که اردوها شروع شدند در تورنمنت اوکراین به مدال برنز رسیدم. چرخه ادامه داشت تا اینکه برای انتخاب نفر اعزامی به المپیک به همراه امیر قاسمی منجزی و علی اکبر یوسفی به جام «پیتلاسینسکی» لهستان رفتیم. آنجا کشتی‌گیران خوبی را شکست دادم و اول شدم تا به دوبنده وزن ۱۳۰ کیلوگرم تیم ملی برسم.

وی که دو ماه قبل از شروع کرونا در ووهان چین با رضا کایالپ کشتی گرفت، در مورد این مبارزه تصریح کرد: سال ۲۰۱۹ که من به المپیک ارتش‌ها رفتم بعد از مصدومیتی که در سال ۲۰۱۸ برایم اتفاق افتاده بود، این اولین مسابقه رسمی من محسوب می‌شد. آنجا از آمادگی کامل دور بودم. «کایالپ» عنوان‌دار جهان است که در ووهان ۵ بر ۳ به او باختم. من به توکیو می‌روم که اثبات کنم از او بهترم. من در مسابقات چین در «خاک» اشتباهاتی داشتم که اکنون با کمک کادرفنی این اشتباهات را پوشش دادیم و امیدوارم بهترین نمایش را در المپیک داشته باشم.

میرزازاده در پایان در مورد رقبایش در المپیک تاکید کرد: کشتی ورزش لحظه هاست و در جایی مثل المپیک باید از همه نظر آماده باشیم. هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت خصوصاً اکنون که المپیک گلچین شده و ۱۶ نفر برتر دنیا در آن شرکت خواهیم کرد. ما به همه نگاه داریم و از اردوی قبلی آنالیز حریفان را شروع کردیم تا با شناخت خوب از حریفان پا به مسابقه بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *