یکشنبه , ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

هنوز برای پیش‌بینی در لیگ کشتی زود است/ شرایط برای همه یکسان بود


مهدی برائتی در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: دیدارهای دور رفت در گروه الف با عملکرد خوب بچه ها و صدرنشینی استقلال پیگیری شد که این موضوع جای خوشحالی و امیدواری برای ادامه راه در لیگ دارد. البته لیگ امسال در شرایطی آغاز شد که ماههاست تمرینات و برنامه های کشتی به دلیل شیوع کرونا تعطیل بوده و کشتی‌گیران نتوانستند آنطور که باید و شاید به تمرینات همیشگی خود بپردازند.

وی تصریح کرد: تیم ما از اواخر شهریور ماه برای حضور در لیگ بطور کاملا محتاطانه و با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی وارد اردو شد و در نخستین هفته لیگ هم توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. البته عوامل مختلفی وجود داشت که باعث شد تیمها شرایط همسانی نداشته باشند و نمی‌توان پیش بینی و ارزیابی دقیقی از توان تیمها در دور برگشت و ادامه لیگ داشته باشیم. ضمن اینکه طی روزهای باقیمانده تا دور بعدی لیگ نیز فرصت خوبی برای تیمهاست تا نیروهای خود را تجهیز و آماده تر کنند.

مربی تیم کشتی آزاد استقلال به رقابتهای جهانی هم اشاره کرد و گفت: صرف نظر از برگزاری یا لغو مسابقات باید به این نکته اشاره کرد که برگزاری رقابتهای لیگ در شرایطی که تمامی تورنمنت ها و مسابقات داخلی و خارجی لغو شده بود بسیار مثمرثمر است و کشتی گیران می توانند از این فرصت به بهترین شکل برای آماده سازی و اثبات توان خود به کادر فنی تیم ملی استفاده کنند.

برائتی در پایان گفت: از سوئی دیگر پیکارهای لیگ برتر برای مربیان تیم ملی هم بسیار مهم و سرنوشت ساز است چراکه می توانند در کوران مسابقات لیگ، تمام گزینه های خود را زیر ذره بین داشته باشند و نفرات مورد نظر را برای حضور در میادین آتی محک بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *