سه شنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

نگاه امیدوارانه سرمربی تیم ملی به عملکرد آزادکاران در لهستان


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان در حالی از امروز در شهر ورشو لهستان آغاز می‌شود که غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نگاه ویژه ای به عملکرد نمایندگان کشورمان در این تورنمنت دارد.

در واقع این مسابقات آخرین مرحله از انتخاب آزادکاران برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو خواهد بود و اهمیت فراوانی برای متولیان کشتی دارد.

غلامرضا محمدی شب گذشته بعد از برگزاری نخستین تمرین نمایندگان کشورمان در شهر ورشو محل برگزاری تورنمنت جام زیلکوفسکی گفت: خوشبختانه شرایط بچه‌ها مطلوب است و امیدوارم هر نتیجه‌ای در این تورنمت رقم می‌خورد به سود کشتی باشد. آزادکاران منتخب کشورمان سفر خوبی را تا لهستان پشت سر گذاشتند و محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم از امروز به مصاف حریفان خود می‌روند.

همچنین مسابقات پنج وزن دوم نیز فردا برگزار می‌شود که طی آن رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، یونس امامی و مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم و امین طاهری و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به میدان خواهند رفت.

البته طبق اعلام فدراسیون کشتی در صورت قانع نشدن کادر فنی از نتایج بدست آمده و یا برخورد نکردن کشتی گیران کشورمان به یکدیگر، احتمال این وجود دارد که با نظر کادر فنی و حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون مسابقه انتخابی رو در رو در لهستان بین نفرات مدنظر برگزار شود.

بدین ترتیب با توجه به نزدیک بودن المپیک و لزوم اعلام نفرات اعزامی به کمیته ملی المپیک به منظور اقدامات لازم، کادر فنی پس از رقابت‌های بین المللی لهستان نسبت به اعلام اسامی به فدراسیون اقدام و در نهایت ترکیب تیم اعزامی به صورت رسمی از سوی فدراسیون کشتی اعلام خواهد شد.

به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان موفق شد توسط رضا اطری در ۵۷ کیلوگرم، حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم و یدالله محبی در ۱۲۵ کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب کند. همچنین در مسابقات گزینشی آسیا نیز امیرمحمد یزدانی در ۶۵، یونس امامی در ۷۴ و محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلوگرم سه سهمیه باقی مانده را کسب کردند تا سهمیه کشتی آزاد ایران در المپیک کامل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *