چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹

نوزدهمین وبینار کمیسیون داوران اتحادیه جهانی برگزار شد


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از فدراسیون کشتی، ناصر فروتن رئیس کمیسیون داوران کشورمان در مورد این وبینار گفت: این وبینار برای تمامی داوران، مربیان و کشتی گیران سراسر دنیا از طریق ویدئو کنفرانس اینترنتی برگزار شد. بیشترین حضور در این وبینار آموزشی را هم داوران و مربیانی از کشورهای آسیایی و اروپایی داشتند.

نکته خیلی مهم در این ویدئو کنفرانس اعلام شیوه جدید بازبینی فیلم در صورت چلنج توسط مربیان بود که مقرر شده بخاطر اینکه عدالت رعایت و حقی از کشتی گیری ضایع نشود با شیوه جدید با ۴ دوربین از چهار گوشه تشک فیلم برداری صورت گیرد. بدین ترتیب در هنگام اعتراض و بازبینی فیلم توسط هیات ژوری در صورت مبهم بودن دوربین اول از دوربین های دیگر نیز بهره برداری و استفاده از این تکنولوژی باعث دقت نظر، عدالت بهتر و تصمیم درست تر خواهد شد.

همچنین از دیگر نکاتی که داوران و مربیان باید به آن توجه داشته باشند مواردی به شرح ذیل توسط مدرسین توضیح داده شد:

– مربیان هنگام تایید پاسیو توسط داوران نمی‌توانند چلنج داشته باشند، اما در کشتی منفی می توانند چلنج کنند.

– اگر زمان قانونی کشتی به پایان برسد چلنج پذیرفته نیست مگر اینکه قبل از اتمام وقت مربیان چلنج کرده باشند و یا اینکه بعد از سوت داور و اتمام وقت امتیازات روی اسکوربورد ثبت شود که در این حالت مربی حق چلنج دارد.

– اگر ضربه فنی به تایید رئیس تشک رسیده باشد فیلم قابل بازبینی نمی باشد.

– در صورتی که پس از چلنج رأی تیم داوری تایید بشود،کشتی گیر چلنج کننده یک امتیاز از دست خواهد داد و تا پایان مسابقه دیگر دیگر حق چلنج نخواهد داشت.

– در صورت تغییر در رأی داوران به نفع  کشتی گیر چلنج کننده باشد،  چلنج به مربی برگردانده خواهد شد و مربی می تواند در آن مسابقه در صورت اعتراض چلنج مجدد داشته باشد.

– در صورت که در لحظات پایانی مسابقه پروسه فرار اتفاق بیفتد و تیم داوری پروسه را بدرستی با قطع کشتی و تذکر دادن به خاطی انجام ندهند پس از پایان وقت کشتی امکان چلنج وجود نخواهد داشت.

– هنگام چلنج، دیگر داوران از کشتی گیران سئوال نمی کنند، لذا در صورت عدم قبول چلنج، کشتی گیر می تواند چلنج را از روی میز رئیس تشک به مربی خود برگرداند.

– امکان چلنج  بر روی چلنج  وجود نخواهد داشت. برای مثال: اگر مربی آبی اعتراض کرد و فیلم مسابقه توسط هیئت ژوری بازبینی و رای صادر شد، مربی قرمز  دیگر نمی تواند چلنج کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *