شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

ناکامی رقابتهای جهانی قبلی کشتی را در نروژ جبران خواهم کرد


رامین طاهری یکی از مدعیان وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی است که به تازگی توانست با کسب عنوان قهرمانی در جام تختی دوباره به گردونه مدعیان اصلی این وزن وارد شود. او که با تصمیم کادر فنی تیم ملی نتوانست در رقابتهای گزینشی قزاقستان و بلغارستان به میدان برود به “ورزش تایمز” گفت: در وهله اول باید به این موضوع اشاره کنم که از دست دادن سهمیه المپیک در این وزن مرا هم بسیار ناراحت کرد. البته فکر می‌کردم بعد از ناکامی حسین نوری در گزینشی قزاقستان، من به گزینشی بلغارستان اعزام می‌شوم که اینگونه نشد و با صلاحدید کادر فنی ناصر علیزاده به این مسابقات رفت.

وی تصریح کرد: به هر حال من برای ادامه مسیر رسیدن به هدفم با تمام وجود تلاش می‌کنم و حالا منتظرم تا در صورت حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ، ناکامی‌های قبلی در جهانی قزاقستان و مسابقات اوکراین را جبران کنم. البته من با درخواست از سرمربی تیم ملی در جام تختی کشتی گرفتم و خوشبختانه توانستم از این فرصت به خوبی استفاده کنم.

دارنده سه مدال طلای قهرمانی آسیا در خصوص تأثیر ناکامی در تورنمنت اوکراین در روند برنامه‌هایش گفت: معتقدم یکی از دلایلی که به مسابقات گزینشی المپیک اعزام نشدم، ناکامی در تورنمنت اوکراین بود. من در این مسابقات به هر دلیلی نتوانستم خوب کشتی بگیرم، چراکه در اوج فشار تمرینات اردو به من اعلام شد باید به اوکراین بروم. در حالی که فکر می‌کردم بعد از مسابقات کسب سهمیه، قرار است در لهستان کشتی بگیریم.

طاهری در پایان از قهرمانی در جام تختی به عنوان نقطه عطفی برای بازگشت به روزهای اوج و ترکیب تیم ملی یاد کرد و گفت: هدف اصلی من حضور در مسابقات جهانی نروژ است. خوشبختانه در ابتدای راه توانستم در جام تختی که اولین مرحله انتخابی جهانی است بر سکوی نخست بایستم. من در جام تختی توانستم یوسف قادریان را به عنوان یکی از رقبای باتجربه و توانمندم از پیش رو بردارم که امیدوارم در ادامه بتوانم در جهانی هم خوش بدرخشم.

به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی فرنگی ایران بعد از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان و همچنین رقابتهای گزینشی قزاقستان و بلغارستان نتوانست به هدف اصلی خود یعنی ترکیب کامل المپیکی دست یابد و در نهایت موفق به کسب ۵ سهمیه شد. بدین ترتیب علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب سهمیه المپیک شدند و محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی هم در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم دو سهمیه دیگر را از آن خود کردند. اما حسین نوری در کسب سهمیه ۸۷ کیلوگرم در گزینشی قزاقستان ناکام ماند و ناصر علیزاده هم نتوانست سهمیه این وزن را در گزینشی بلغارستان کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *