چهارشنبه , ۷ خرداد ۱۳۹۹

موردی در خصوص ابتلای کشتی گیران به کرونا گزارش نشده است


به گزارش “ورزش تایمز”، دکتر مهرشاد پورسعید در با اشاره به اینکه تعویق المپیک می تواند به قهرمانان آسیب دیده کمک کند تا با بهبودی کامل در مسابقات شرکت کنند، اظهار داشت: طبیعتاً تمرین که نباشد آسیب ها کمتر می شود و با توجه به عقب افتادن المپیک، فرصتی برای ما ایجاد شده که اگر خدا کمک کند، آسیب دیدگی های جزئی ورزشکاران مان هم در این مدت جبران می شود.

وی با اعلام اینکه هیچ کشتی گیر شاخصی به کرونا مبتلا نشده، ادامه داد: فعالیت های ما هم زیر نظر زیر نظر فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش پیگیری می شود و فعلاً مورد حادی را در این خصوص به ما گزارش نداده اند.

دکتر پورسعید در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای پیگیری اردوهای تیم ملی کشتی در شرایط قرنطینه نیست، تاکید کرد: من هم عضو ستاد مقابله با کرونا در ورزش هستم، در چارت شاخص هایی در خصوص بیماری مشخص شده و هرموقع شاخص ها رو به بهبود باشد ما می توانیم تمرینات را آغاز کنیم. فعلاً آن شرایط برای انجام تمرینات مهیا نشده و هر موقع شرایط مساعد شود براساس آن ابلاع می کنیم و تمرینات آغاز می شود.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی در خاتمه دوپینگ را مشکل اصلی و بزرگ کشتی دانست و خاطرنشان کرد: چیزی که بیشتر گریبانگیر جامعه کشتی شده، عمل دوپینگ است. باید بتوانیم فرهنگ سازی کنیم و قدم اول آموزش است و بعد هم باید با دوپینگ مبارزه کنیم. ما قهرمانان زیادی را به خاطر همین موضوع از دست دادیم. در بحث پزشکی، سخت ترین آسیب ورزشی، پارگی رباط صلیبی است که ورزشکار را ۹ ماه از میدان دور می کند اما دوپینک از ۶ ماه تا مادام العمر محرومیت دارد. دشمن بزرگ کشتی دوپینگ است و کشتی هم به آن مبتلاست. البته فدراسیون و علیرضا دبیر تاکید دارد که با آن مبارزه شود. ما هیچ مسابقه ای نداشتیم که تست دوپینگ گرفته نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *