سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مهاجرت کشتی‌گیران یک بحث شخصی است/ نحوه انتخاب مسافران آسیایی


هادی حبیبی در حاشیه آخرین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا به “ورزش تایمز” گفت: بحث تغییر تابعیت کشتی گیران سالهاست در بسیاری از کشورهای دنیا اتفاق می‌افتد و همواره کشتی گیران بزرگ و نامداری از کشورهای صاحب نام در سالهای پایانی دوران حرفه‌ای خود به کشورهای دیگر تغییر تابعیت داده اند. این مسئله کاملاً شخصی است و کشتی‌گیر باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب امر چنین تصمیمی بگیرد.

وی تصریح کرد: البته موارد دیگری هم بوده که کشتی گیران با توجه به اینکه در وزن خود همواره جزو نفرات دوم و سوم بودند، ترجیح داده اند برای ادامه دوران قهرمانی خود به کشور دیگری بروند و با تغییر تابعیت به عنوان نفر فیکس و اصلی تیم ملی آن کشور به کشتی ادامه دهند. هر چند که این کار هم باید تابع قوانین اداری و بین المللی اتحادیه جهانی کشتی صورت گیرد و روند نسبتاً طولانی دارد.

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد در ادامه به ترکیب تیم اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا هم اشاره کرد و گفت: کادر فنی با توجه به روند تمرینات درون اردویی و عملکرد آزادکاران مورد نظر در تورنمنت‌های داخلی و خارجی به ترکیب نهایی برای حضور در قهرمانی آسیا رسید. بدیهی است این مساله پس از بررسی‌های فراوان صورت گرفت و در نهایت نفرات اعزامی به چین انتخاب شدند.

حبیبی در پایان افزود: اردوی کنونی به عنوان هشتمین و آخرین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا محسوب می‌شود که دیروز آغاز شده و تا روز ۳۰ فروردین ماه در خانه کشتی تهران ادامه دارد. بچه‌های ما باید در این اردو به اوج آمادگی برسند تا در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت ماه در رقابتهای قهرمانی آسیا به میدان بروند.

به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در روزهای ۳ و ۴ اردیبهشت ماه در شهر «شی‌آن» چین برگزار می‌شود که ترکیب تیم ملی ایران برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری

۶۱ کیلوگرم: بهنام احسان پور

۶۵ کیلوگرم: پیمان بیابانی

۷۰ کیلوگرم: یونس امامی

۷۴ کیلوگرم: محمد نخودی

۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری

۸۶ کیلوگرم: کامران قاسم پور

۹۲ کیلوگرم: علیرضا کریمی

۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی

۱۲۵ کیلوگرم: یداله محبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *