یکشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۷

مدعیان دسته ۸۵ کیلوگرم ایران در آستانه مصاف با مدعیان


به گزارش “ورزش تایمز”، عارف خاکی ملی‌پوش دسته ۸۵ کیلوگرم تیم وزنه‌برداری جوانان کشورمان در آستانه حضوردر رقابتهای جهانی گفت: تمرینات بسیار خوبی را در دو ماه گذشته داشته‌ایم که اگر همان رکوردهای تمرینی را بزنم، قطعا روی سکو خواهم رفت.

وی اظهار داشت: سال ۲۰۱۶ در فهرست نهایی تیم جوانان برای اعزام به مسابقات جهانی گرجستان قرار داشتم که به دلیل مصدومیت هشتم شدم. البته در همان سال در قهرمانی آسیا در ژاپن توانستم به مدال برنز برسم. امسال نیز در مسابقات قهرمانی آسیا، یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کردم و اکنون هم امیدوارم بتوانم بهترین نتیجه را کسب کنم.

خاکی با اشاره به اینکه تمرینات بسیار خوبی را در دو ماه گذشته داشته گفت: اگر بتوانم همان رکوردهای تمرینی را بزنم، قطعا روی سکو خواهم رفت. شناخت کاملی از حریفان دارم و امیدوارم این بار بتوانم آنها را شکست داده و به روی سکو بروم.

افشین طاهری دیگر ملی پوش دسته ۸۵ کیلوگرم جوانان کشورمان نیز با اشاره به اینکه اردوهای بسیار خوبی را پشت سر گذاشته و در آمادگی مطلوب قرار دارد، گفت: مدال نقره قهرمانی ۲۰۱۷ نوجوانان آسیا در نپال و مدال برنز قهرمانی ۲۰۱۸ جوانان آسیا در ازبکستان را در کارنامه دارم.

وی درباره حریفانش در این مسابقات اظهار داشت: نفراتی از آمریکا، گرجستان، ازبکستان و کلمبیا حضور دارند که با آنها رقابت خواهم داشت. البته، عارف خاکی از ایران نیز در این دسته حضور دارد که او نیز از مدعیان جدی این رقابتهاست.

به گزارش “ورزش تایمز”، عارف خاکی و افشین طاهری از ساعت ۱۸:۳۰ فردا چهارشنبه به مصاف ۶ وزنه بردار دیگر در گروه A می روند. عارف خاکی با رکورد ورودی ۳۴۲ کیلوگرم و افشین طاهری با رکورد ورودی ۳۴۱ کیلوگرم در این وزن ششم و هفتم هستند. «داویتادزه» از گرجستانی با رکورد ورودی ۳۵۵ کیلوگرم، «هریسون» از آمریکا با رکورد ورودی ۳۵۱ کیلوگرم، «سید عاشور» از مصر با رکورد ورودی ۳۵۰ کیلوگرم، «آدموس» از لهستان با رکورد ورودی ۳۵۰ کیلوگرم، «کاکابادزه» از گرجستان با رکورد ورودی ۲۴۵ کیلوگرم در رده های اول تا پنجم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *