شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

محک جدی آزادکاران در تورنمنت گرجستان/ آمریکا تیم توانمندی دارد


هادی حبیبی سرپرست تیم کشتی آزاد ایران در گفتگو با “ورزش تایمز”، با بیان اینکه سومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد در حال برگزاری است، اظهار داشت: اردونشینان تیم ملی روز گذشته طبق برنامه و نظر کادر فنی به آکادمی ملی المپیک رفتند و تمرینات ایستگاهی را پشت سر گذاشتند و سپس به استخر رفتند و به خانه کشتی بازگشتند. آزادکاران صبح امروز استراحت دارند اما در نوبت عصر باید تمرینات مشترک با آزادکاران جوان را پشت سر بگذارند.

وی ادامه داد: سومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا تا روز ۹ تیرماه در خانه کشتی پیگیری می شود و سپس تیمی منتخب از نفرات اردونشین را به تورنمنت بین المللی تفلیس گرجستان اعزام می کنیم. این تورنمنت برای کادر فنی اهمیت فراوانی دارد چراکه شورای فنی و مربیان تیم ملی در برخی اوزان به محک نفرات مورد نظر خود خواهند پرداخت و به نوعی جمع بندی برای اعلام ترکیب نهایی خواهند رسید. هر چند که ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد حدود دو هفته قبل از اعزام به بازیهای آسیایی مشخص می شود.

ملی پوش اسبق تیم کشتی آزاد ایران ادامه داد: اعضای شورای فنی و همچنین کادر فنی تیم ملی بعد از رقابتهای انتخابی و آغاز اردوهای آماده سازی بر این نظر بودند که نفرات منتخب باید در طول برگزاری اردوها و همچنین حضور در تورنمنت های بین المللی محک بخورند و در نهایت بهترین و شایسته ترین نفرات برای حضور در بازیهای آسیایی و رقابتهای جهانی انتخاب شوند. بر همین اساس روند برنامه های ما در حال اجراست و هم اکنون در سومین اردوی آماده سازی قرار داریم.

حبیبی با توجه به اعلام ترکیب نهایی تیم آمریکا برای حضور در رقابتهای جهانی نیز گفت: تیم آمریکا همواره از ستاره های عنوان دار و توانمندی تشکیل شده و ثبات مدیریتی فدراسیون کشتی این کشور نیز در رشد و پیشرفت این تیم تاثیر فراوانی داشته است. امسال هم شاهد حضور چهره های مدعی و عنوان داری در ترکیب تیم آمریکا برای حضور در رقابتهای جهانی هستیم که در واقع چهره یک مدعی توانمند را دارد.

وی افزود: آمریکایی ها در هر تورنمنتی که فکر می کنند برای آنها مفید است حضور می یابند و تقریبا هیچ میدان تدارکاتی را از دست نمی دهند. طبیعتا این مساله در کنار امکانات و تدارکات وسیع آنها می تواند نتایج خوبی در رقابتهای جهانی برای این تیم رقم بزند.

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد در پایان خاطر نشان کرد: به هر حال آزادکاران ما هم همیشه به عنوان مدعیان اصلی رقابتهای مهم و بزرگ بین المللی بوده و هستند و امیدوارم در میادین پیش رو نیز بتوانیم به نتایج خوب برسیم.

به گزارش “ورزش تایمز”، سومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازیهای آسیایی از روز دوشنبه ۲۸ خردادماه در خانه کشتی آغاز شده و تا روز ۹ تیرماه ادامه خواهد داشت که اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری – مهران رضا زاده (مازندران)

۶۱ کیلوگرم: باقر یخکشی- محمد رمضان پور (مازندران)

۶۵ کیلوگرم: حسن مرادقلی (تهران) مهران نصیری (مازندران) یونس امامی (تهران)

۷۰ کیلوگرم: میثم نصیری (زنجان) نیما اشقاقی (مازندران)

۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی – سعید داداش پور (تهران)

۷۹ کیلوگرم: امید حسن تبار (مازندران) عزت اله اکبری (مازندران)

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی – کامران قاسم پور- احمد بذری (مازندران)

۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی (مازندران) علیرضا کریمی (البرز)

۹۷ کیلوگرم: علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) دانیال شریعتی (همدان)

۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی (آذربایجان شرقی) یداله محبی (کرمانشاه) عبداله قمی (مازندران)

سرمربی: رسول خادم

مربیان: محمد طلایی- علیرضا رضایی (سرمربی امید) علی اکبر دودانگه – حسین نقیبی و یک مربی به معرفی هیأت کشتی استان زنجان

مربی (استعداد جوان و ویژه):حسن رحیمی

سرپرست: هادی حبیبی

مدیر تیم ملی: مجید ترکان

رقابت‌های کشتی بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، روزهای ۲۸ تا ۳۱ مردادماه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *