شنبه , ۳ اسفند ۱۳۹۸

محسن کاوه: جای خالی قهرمانان در آموزش کشتی حس می‌شود


به گزارش “ورزش تایمز”، محسن کاوه در این جلسه با بیان اینکه جای خالی قهرمانان در آموزش کشتی‌گیران احساس می شود، گفت: اگر در آموزش کشتی گیران رده سنی پایه از قهرمانان مطرح کشور استفاده شود، حضور آن ها در سالن های کشتی و آموزش فنون تخصصی آن ها به کشتی گیران باعث می شود که کیفیت کار کشتی گیران به مراتب بالاتر رود.

وی افزود: البته این مورد باعث این می شود که کشتی گیران بیشتری جذب باشگاه ها شوند و این به کمیت کشتی نیز کمک می کند.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد در مورد نحوه اجرای این کار تصریح کرد: به دنبال این هستیم کمپ های چند روزه را با حضور قهرمانان بزرگ در استان ها فراهم کنیم و کار به گونه ای باشد که از کشتی گیران و مربیان رده پایه استان های همجوار نیز دعوت شود در این کارگاه های آموزشی حضور داشته باشند تا ریزه کاری ها و فنون کشتی از سوی قهرمانان به آن ها انتقال داده شود و این حرکت موجب می شود تا چرخه کشتی ادامه داشته باشد.

کاوه در مورد وضعیت کشتی کشور تصریح کرد: در حال حاضر ورودی کشتی گیران به باشگاه ها کم است و نوجوانان با توجه به جاذبه هایی که سایر رشته های ورزشی دارند جذب آنها می شوند. ما در ترویج کشتی ضعیف هستیم و باید قهرمانان و مدال آوران ما پای کار بیایند.

وی ادامه داد: اگر ما در اینجا نشستیم به واسطه کشتی است و باید دین خود را به کشتی ادا کنیم و حداقل کاری که می توان کرد این است که با حضور در سالن های کشتی تجربیات و دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهیم و این کار باید از استان هایی شروع شود که از دانش فنی کشتی محروم هستند.

مدیر فنی تیم های ملی با بیان اینکه کار در رده سنی پایه به خصوص نونهالان بسیار حساس است خاطرنشان کرد: نباید در رده سنی پایه به دنبال برگزاری مسابقات رسمی و وزن کردن کشتی گیران باشیم. این کار باعث می شود تا عمر قهرمانی در کشتی گیران پایین بیاید. از سوی دیگر آموزش به کشتی گیران پایه بسیار مهم است چراکه اگر یک کشتی گیر به صورت اصولی کار را فرا نگیرد در آینده در تیم های ملی به مشکل بر می خوریم. مسئله وزن کم کردن و آموزش اصولی فنون کشتی از مهمترین مسائلی است که باید در رده ی پایه آن را در دستور کار قرار دهیم.

کاوه در پایان افزود: اگر بتوانیم در رده سنی پایه به خوبی دانش کشتی را انتقال دهیم، قطعا در آینده و در رده ی سنی بزرگسالان نتایج آن را خواهیم دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *