سه شنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

مجتمع فولاد اسفراین قهرمان رقابت های کشتی با چوخه شد


به گزارش “ورزش تایمز”، مسابقات ملی کشتی با چوخه صبح چهارشنبه در محل گود زینل خان اسفراین برگزار شد که تیم مجتمع فولاد اسفراین عنوان قهرمانی را کسب و تیم‌های سبک سازان شرق و تیم شیروان به ترتیب دوم و سوم شدند.

گفتنی است، این مسابقه با حضور ۲۶۸ کشتی گیر از ۱۵ استان در قالب ۴۰ تیم در سه میدان و در پنج وزن ۶۶، ۷۴، ۸۴، ۹۶ و به علاوه ۹۶ کیلوگرم برگزار شد.

نتایج انفرادی این رقابت‌ها به شرح زیر است:

در وزن ۶۶ کیلوگرم: حمید سلمانیان از شیروان بر سکوی نخست ایستاد و غلام نجاری از تیم گرمه و مجتبی اسکندری از تیم قوچان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم: ابراهیم ولیان از تیم اسفراین مقام نخست، علی رنگانی از نیشابور مقام دوم و علی مردانی از اسفراین مقام سوم را از آن خود کرد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم: هادی قدیمی، امین قلی زاده و امید تیزتک از تیم مجتمع فولاد اسفراین به ترتیب اول تا سوم شدند.

در وزن ۹۶ کیلوگرم: وحید قائمی و مجتبی زمانی هر دو از تیم مجتمع فولاد اسفراین به ترتیب در جایگاه اول و دوم ایستادند و محمد تیموری از تیم سبک سازان شرق عنوان سومی را از آن خود کرد.

در وزن ۹۶+ کیلوگرم (سنگین وزن) : احمد میرزاپور از تیم چناران قهرمان شد و امین جعفرزاده از مجتمع فولاد اسفراین بر سکوی دوم ایستاد و مسلم نوری از شیروان سوم شد.

به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی با چوخه اسفراین به عنوان بزرگترین رویداد گردشگری تک زمانی و تک مکانی کشور صبح چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه با حضور بیش از ۷۰ هزار تماشاگر مشتاق در گود چشمه زینل خان اسفراین برگزار شد.

بر پایه این گزارش، درمجموع تیمی مجتمع فولاد اسفراین با کسب ۳۷ امتیاز قهرمان شد و تیم‌های سبک‌سازان شرق با کسب ۲۷ امتیاز و تیم شیروان با کسب ۱۸ امتیاز به ترتیب در سکوهای دوم و سوم ایستادند و در پایان با حضور مسئولان استانی و شهرستان اسفراین به نفرات اول هر وزن مبلغ ۵۰ میلیون ریال و نفرات دوم هر وزن ۳۰ میلیون ریال و نفرات سوم ۲۰ میلیون ریال وجه نقد از سوی اداره ورزش و جوانان و بسته‌ای از صنایع‌دستی شهرستان از سوی اداره میراث فرهنگی اسفراین اهدا شد.

گفتنی است، کشتی سنتی باچوخه خراسان شمالی به عنوان میراث معنوی در سال ۸۷ به شماره ۳۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید چرا که برگزاری مسابقات کشتی چوخه در اسفراین، سنت ریشه داری است که هر ساله اول بهار و در ۱۴ فروردین ماه، علاقه مندان بسیاری را از اقصی نقاط کشور به گود زینل خان می‌کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *