شنبه , ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

لیگ کشتی تعطیل نشده است/ ادامه مسابقات طبق پروتکل‎ های بهداشتی


محمدابراهیم امامی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه هیچ مانع و مشکلی برای ادامه پیکارهای لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی وجود ندارد گفت: ما طبق مجوزهایی که از سوی مقامات و مسئولان ذیصلاح دریافت کردیم می توانیم رقابتهای لیگ برتر کشتی را مثل هفته قبل برگزار کنیم. چرا که کشتی‌گیران و مربیان و عوامل اجرایی لیگ بعد از انجام تست کرونا و حضور در هفته نخست این پیکارها، همچنان قرنطینه هستند و مشکلی برای حضور در ادامه لیگ برتر ندارند.

وی افزود: خوشبختانه تمامی نکات بهداشتی طبق پروتکل های ستاد مقابله با کرونا در ورزش در رقابتهای هفته گذشته لیگ برتر با دقت رعایت شد و حتی سخت گیری‌های مضاعفی از سوی فدراسیون کشتی هم در مسابقات اعمال کردیم. البته توجه و جدیت در رعایت این پروتکل های بهداشتی در طول رقابتهای پیش رو نیز دو چندان خواهد شد و سعی خواهیم کرد حتی جزئی ترین موارد را هم با جدیت و دقت نظر رعایت کنیم.

رئیس اسبق کمیته لیگ کشتی در واکنش به محدودیت ها و تعطیلی های اخیر کرونایی که رشته کشتی را هم شامل شده ، گفت: ممنوعیت فعالیت کشتی طبق مصوبه اخیر متولیان بهداشتی کشور مربوط به فعالیت باشگاه ها و سالن های کشتی است که به عنوان رشته های پربرخورد تلقی می شود. اما این محدودیت و ممنوعیت ها شامل لیگ برتر کشتی نمی شود، چرا که تمامی شرکت کنندگان در این مسابقات پس از انجام تست های هفته گذشته همچنان در شرایط قرنطینه هستند و مشکلی برای حضور در ادامه رقابتها ندارند.

امامی در پایان اظهار داشت: مطمئنا برگزاری لیگ برتر کشتی ایران بتواند مسیر برگزاری مسابقات از سوی اتحادیه جهانی کشتی را هم هموارتر سازد، چرا که ما نشان دادیم با انجام تست های منظم و مداوم و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی می توان رقابتهای کشتی را مثل گذشته برگزار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *