شنبه , ۹ اسفند ۱۳۹۹

لایق: در پرونده کریمی تابع سیاست‌ها و آرمان‌های نظام هستیم


رضا لایق در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه کشتی گیران زیادی طی سال های اخیر در مقابل حریفانی از رژیم اشغالگر قدس حاضر به مصاف نشدند، اظهار داشت: علیرضا کریمی یک بار دیگر هم در سال ۲۰۱۳ میلادی در رقابت های جوانان جهان با این مساله روبرو شد، اما در هرحال همانطور که پیش از این هم اعلام کردیم کشتی و کشتی گیران تابع سیاست های کشور و آرمان های نظام هستند.

وی تصریح کرد: در طی سال های اخیر وقتی ورزشکاری با شرایطی مانند کریمی مواجه می شد، شاهد تجلیل های شایسته از وی نبودیم، اما این بار وزیر ورزش و جوانان از کریمی تقدیر کرد و با اخذ نظر کارشناسی از فدراسیون، جایزه معادل طلا را برای وی در نظر گرفتند که قطعا این حمایت موجب دلگرمی جامعه کشتی است.

دبیر فدراسیون کشتی در مورد ارجاع پرونده کریمی در کمیته اخلاق و امور انضباطی اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: ما موضوع را به وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه های مسئول به صورت دقیق اطلاع می دهیم تا آنها نظرات خود را در این زمینه اعلام کنند.

لایق در پایان خاطرنشان کرد: قطعا در این مورد احتمال خطرات مختلفی برای کشتی کشور، کشتی گیران و مربیان وجود دارد، اما فدراسیون با تمام توان از جایگاه فنی و مدیریتی کشتی ایران در دنیا دفاع می کند و از توان دیپلماسی خود برای رفع این مشکل استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *