پنجشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷

قاسم پور فینالیست شد/ صادقی و شهبازی به رده‌بندی راه یافتند


به گزارش “ورزش تایمز”، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان از ظهر امروز در شهر بخارست رومانی در حال برگزاری است که در پایان دیدارهای مقدماتی کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم راهی دیدار فینال شد. ایمان صادقی و حسین شهبازی نیز در اوزان ۶۱ و ۹۲ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند و نوید زنگنه و رامین طاهری در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم به گروه بازنده ها رفتند.
 
نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم ایمان صادقی در دور نخست مقابل بایرجان توربک از قزاقستان با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی رسید وی در دور بعد ارطغرل قهوه چی از ترکیه را با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. صادقی در این مرحله مقابل گئورگیوس پیلیدیس از یونان با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل سان فاوز از آمریکا  با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم نوید زنگنه پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی با نتیجه ۴ بر ۳ (ضربه فنی) شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. زنگنه در این گروه ابتدا به مصاف اسماعیل عبداله یف از آذربایجان می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی با آندرانیک جبرئیلیان از ارمنستان کشتی خواهد گرفت.
 
در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد لارس شافله از آلمان گذشت وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عارف اوزن از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسم پور در این مرحله گانخویاگ گانباتار از مغعولستان را با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی  در دیدار پایانی آرتور نایفونوف از روسیه است.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در مصاف با ایلجا ماتوهان از آلمان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت وی در این مرحله تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حریف شهبازی در این مرحله مقابل اصلان بک سوتیف از روسیه با نتیجه ۱۰ بر ۱۰ مغلوب  و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور اول مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد وی در دور بعد مقابل سعید گامیدوف از روسیه با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال طاهری راهی گروه بازنده ها شد. وی ابتدا باید به مصاف توماس هیلدنبراندت از کانادا برود و در صورت پیروزی بر این حریف با الکاسندر کولدوفسکی از لهستان کشتی بگیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل کامیل کوچیولیک از لهستان قرار می گیرد.

رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (یکشنبه) برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *