سه شنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

فقط به حضور در رقابتهای جهانی می‌اندیشم/ وزنم در حال افزایش است


به گزارش “ورزش تایمز”، عباس فروتن یکی از آزادکاران جوان و آینده‌دار تیم ملی چندی پیش توانست قهرمان وزن ۱۲۵ کیلوگرم جام تختی شود تا مسیر خود را برای رسیدن به رقابتهای جهانی هموارتر کند. این جوان ۲۱ ساله که قهرمانی جوانان جهان را هم در کارنامه دارد با وجود وزن کمترش نسبت به دیگر سنگین وزن‌های تیم ملی به یکی از مدعیان توانمند تبدیل شده است.

او به تازگی در لیست مسافران رقابتهای بین المللی جام «علی اف» روسیه هم قرار گرفته و باید طی روزهای ۴ تا ۶ تیرماه سال جاری در شهر کاسپیسک جمهوری داغستان روسیه به میدان برود.

در همین راستا عباس فروتن که در اردوی تیم ملی کشتی آزاد در حال تمرینات آماده‌سازی است به “ورزش تایمز” گفت: بعد از قهرمانی در جام تختی که فینال پر فراز و نشیبی را داشت، به جمع گزینه‌های اعزام به رقابتهای جهانی نروژ قرار گرفتم. مرحله بعدی انتخابی رقابتهای جهانی هم هرجا باشد به نظر کادر فنی احترام خواهم گذاشت و طبق تصمیم آنها به میدان خواهم رفت. من به تنها چیزی که فکر می‌کنم تصاحب دوبنده تیم ملی است تا بتوانم در رقابتهای جهانی حضور یابم.

قهرمان کشتی جوانان جهان به وضعیت آمادگی خود اشاره کرد و گفت: من تا چندی پیش در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی می‌گرفتم و صاحب عنوان و مدال در این وزن هم شدم. هم کانون هم برای جا افتادن در وزن ۱۲۵ کیلوگرم وضعیت مناسبی دارم. البته وزن طبیعی من ۱۱۰ کیلوگرم است و نمی‌توانم به سرعت وزنم را بالا ببرم. به هر حال برنامه ریزی خوبی در این خصوص دارم و رفته رفته در سنگین وزن جا خواهم افتاد.

به گزارش “ورزش تایمز”، عباس فروتن دو مدال طلای قهرمانی جوانان جهان و یک مدال نقره نوجوانان جهان را در کارنامه دارد. او سال گذشته با دوبنده تیم استقلال در پیکارهای لیگ برتر کشتی آزاد حضور داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *