چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹

فقر تاکتیکی وجود دارد/ باید قابلیت تکنیکی کشتی‌گیران را ارتقا داد


محسن فرح‌وشی یکی از چهره‌های نامدار و پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان تلقی می‌شود که به عنوان عضو کمیته فنی رقابتهای انتخابی، مصاف مدعیان دوبنده تیم ملی را زیر نظر داشت. فرح‌وشی که خود از مربیان اسبق تیم ملی کشتی آزاد محسوب می‌شود و روزهای طلایی و موفقی را در این عرصه تجربه کرده به “ورزش تایمز” گفت: با توجه به مبارزات انتخابی کشتی گیران که هر کدام با انگیزه و تلاش فراوانی برای کسب دوبنده تیم ملی با هم جنگیدند، به وضوح دیدیم برخی کشتی‌گیران از نظر تکنیکی نیاز به تقویت بیشتری دارند. ضمن اینکه این مسابقات تا حد فراوانی تحت تأثیر محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی تمرینات و مسابقات قرار داشت که باید به کشتی گیران حق داد.

وی افزود: به جز چند کشتی‌گیر که قابلیت تکنیکی بالایی داشتند، برخی از مدعیان نیاز به ارتقای سطح تکنیکی دارند که این موضوع باید در اردوهای منظم آماده سازی مورد توجه قرار داشته باشد. ضمن اینکه امیدوارم تمرینات درون اردویی و مستمر بچه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تست‌های مکرر به همت فدراسیون برقرار باشد تا با انجام این تمرینات مستمر، قابلیت تکنیکی بچه‌ها ارتقا یابد.

فرح وشی به دلایل این افت تکنیکی اشاره کرد و گفت: محدودیت‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شد تا کشتی‌گیران به ناچار بیشتر به تمرینات خارج از تشک مثل کوه‌پیمایی، وزنه زدن و بدن‌سازی مشغول شوند. به همین دلیل فقر تکنیکی را در برخی از کشتی‌گیران به وضوح دیدم که در سال‌های گذشته این سطح افت بسیار کمتر بود.

عضو کمیته فنی رقابتهای انتخابی کشتی آزاد افزود: همانطور که متذکر شدم، کشتی گیران از نظر تکنیکی آنچنان موفق ظاهر نشدند که البته نفراتی مثل حسن یزدانی و چند آزادکار دیگر کاملاً مستثنی بودند. امیدوارم کادر فنی بتواند در اردوهای بعدی، طوری تمرینات کشتی را تدوین و اجرایی کنند تا سطح تکنیکی بچه‌ها نیز به آن قابلیت مورد نظر برسد.

وی در پایان گفت: به هر حال امیدوارم روزهای کرونایی و مشکلات و محدودیت‌های آن هر چه زودتر تمام شود چراکه تمامی امور از جمله ورزش تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته و طبیعتاً افت و کاستی‌ها زیادی را بوجود آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *