شنبه , ۹ مرداد ۱۴۰۰

فرنگی‌کار ملی‌پوش مازندرانی به دنبال تکرار طلای المپیک


به گزارش “ورزش تایمز”، یکی از فرنگی‌کاران موفق و آینده‌دار تیم ملی کشتی ایران که توانست سهمیه المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم را کسب کند، محمد هادی ساروی است. کشتی‌گیر با انگیزه و عنوان‌داری که پیش از این عناوین قهرمانی آسیا و جهان را هم در فهرست افتخاراتش ثبت کرده و حالا با تمام وجود برای درخشش در المپیک گام بر می‌دارد. ضمن اینکه او در نظر دارد بعد از قاسم رضایی، دومین طلایی کشتی فرنگی استان مازندران در المپیک باشد. افتخاری که در المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط قاسم رضایی نصیب کشتی ایران و همچنین استان مازندران شد.

در همین راستا محمدهادی ساروی در آستانه آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر اینکه امیدوار است بتواند کشتی فرنگی استان مازندران را صاحب دومین مدال طلای المپیک کند، گفت: حضور در اردوهای تیم ملی، کمک بسیار زیادی به من کرد تا بتوانم از لحاظ فنی و جسمانی به شرایط مطلوبی برسم. البته پس از اینکه تمرینات و مسابقات به دلیل کرونا تعطیل شد از لحاظ جسمی و فنی کمی افت کردیم، اما در ادامه توانستیم با حضور در اردوی تیم ملی دوباره به آمادگی مطلوب برسیم.

وی به وضعیت کنونی خود تا قبل از حضور در المپیک اشاره کرد و افزود: خوشبختانه هم اکنون از لحاظ آمادگی جسمی و فنی در شرایط خوبی هستم. ضمن اینکه حضور در تورنمنت بین المللی لهستان نیز برای من بسیار مفید بود و توانستم به خوبی روی نقاط ضعف و قوت خودم کار کنم.

ساروی به حضور روحیه بخش محمد بنا به عنوان پرافتخارترین مربی کشتی فرنگی ایران در اردوها اشاره کرد و گفت: وی انگیزه لازم را به ما می‌دهد تا به خودباوری کامل رسیده و نهایت تلاش خود را برای کسب مدال طلا در المپیک انجام دهیم. البته در کنار محمد بنا، مربیان دیگری هم هستند که پا به پای ما برای موفقیت در المپیک تلاش می‌کنند.

این کشتی‌گیر مازنی در پایان خاطر نشان کرد: نخستین تجربه مهم من در رده بزرگسالان، حضور در مسابقات جهانی قزاقستان بود که البته با توجه به کم تجربگی و جوان بودن، نتوانستم به نتایج خوبی برسم. اما در حال حاضر این شانس را دارم که به عنوان دومین تجربه بزرگ خود در المپیک به میدان بروم. مطمئناً از این فرصت نهایت استفاده را خواهم برد تا کشتی مازندران را پس از قاسم رضایی، صاحب دومین طلای کشتی فرنگی المپیک کنم.

به گزارش “ورزش تایمز”، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در المپیک توکیو طی روزهای ۱۱ تا ۲۲ تیرماه در محل خانه کشتی شهید صدرزاده برگزار می‌شود.

اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز (خوزستان) سجاد عباس پور (مازندران) محمدهادی شعبانی (فارس)
۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی (قم) پویا ناصرپور (خوزستان) مهرداد مردانی (خوزستان) امید آرامی (سیستان و بلوچستان)
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی (فارس) مهدی محسن نژاد (خوزستان)
۶۷ کیلوگرم: محمدرضا گرایی (فارس) حسین اسدی (خوزستان) محمدجواد رضایی (قم)
۷۲ کیلوگرم: امین کاویانی نژاد (خوزستان) محمدرضا مختاری (فارس) علی ارسلان (مازندران)
۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس) پرهام قنبری (فارس)
۸۲ کیلوگرم: رسول گرمسیری (خوزستان) جمال اسماعیلی (تهران)
۸۷ کیلوگرم: رامین طاهری (خوزستان) ناصر علیزاده (مازندران) حسین نوری (البرز)
۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی (مازندران) مهدی بالی (مازندران) مهدی زودآشنا (لرستان)
۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی (خوزستان) امین میرزازاده (خوزستان) علی اکبر یوسفی (مازندران) پارسا نظری (فارس)
سرمربی: محمد بنا
مربیان: بهروز حضرتی پور، رسول جزینی، لقمان رضایی، حبیب اله اخلاقی، فرشاد علیزاده
ماساژور: محمد علیزاده
متخصص تغذیه: دکتر رامین امیرساسان
پزشک: دکتر تورج ملک محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *