چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۰

فاصله زیادی تا ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی ندارم


به گزارش “ورزش تایمز”، امیر حسین مقصودی یکی از جوانان آینده دار کشتی آزاد ایران محسوب می‌شود که روند پیشرفت خود را ار رده نوجوانان و جوانان آغاز کرد و حالا در اردوی تیم ملی بزرگسالان به عنوان یک مدعی باانگیزه وزن ۷۰ کیلوگرم حضور دارد. مقصودی که چندی پیش با تغییر وزن از ۶۵ کیلوگرم به وزن ۷۰ کیلوگرم آمد در کشتی تورنمنت بین المللی جام علی‌اف روسیه هم به میدان رفت و به گفته خودش یک گام در مسیر جهانی ۲۰۲۱ نروژ برداشته است.

این مدعی تازه وارد به وزن ۷۰ کیلوگرم که فعلاً به عنوان تنها نماینده این وزن در اردوی تیم ملی کشتی آزاد است همزمان با آغاز تمرینات این تیم به “ورزش تایمز” گفت: جام علی اف روسیه نخستین حضور بین المللی من در رده بزرگسالان در وزن ۷۰ کیلوگرم بود که واقعاً توانستم تجربیات زیادی کسب کنم. البته آمادگی خوبی برای حضور در این وزن داشتم چراکه بطور منظم در اردوهای تیم ملی حضور داشتم و به غیر از چند اردوی معدود، توانستم در مابقی اردوها حضور یابم و تمرینات خوبی را پشت سر بگذارم.

وی افزود: البته نخستین مصاف من در وزن ۷۰ کیلوگرم مربوط به رقابتهای جام تختی بود و بعد در جام علی‌اف توانستم در مصاف با رقبای خارجی حضور یابم. در مجموع از شرایط بدنی خودم راضی هستم و همانطور که گفتم در روسیه توانستم چند کشتی پشت سر هم با حریفان روس بگیرم. هر چند در این تورنمنت در مرحله نیمه نهایی باختم اما کشتی رده بندی با حریف قزاقستان را بردم و مدال برنز گرفتم.

مقصودی با اشاره به اینکه هنوز برای جا افتادن در وزن جدید نیاز به زمان دارد گفت: برای حضور در تورنمنت‌ها با توجه به با دو کیلو ارفاق وزن، مشکلی ندارم چون نیاز نیست که وزن کم کنم، اما هنوز به زمان نیاز دارم تا جایگاهم را در وزن ۷۰ کیلو تثبیت کنم چراکه رقبا از من سنگین‌تر هستند.

وی در پایان در واکنش به اینکه چقدر برای کسب دوبنده تیم ملی در وزن جدید شانس دارد، گفت: همواره سعی کردم با تمام وجود تلاش کنم تا به هدفم برسم. به همین دلیل فکر می‌کنم با حضور در جام علی‌اف روسیه تا حد زیادی به دوبنده تیم ملی برای حضور در جهانی نروژ نزدیکتر شدم، چراکه هم طبق چرخه انتخابی، نفر برتر هستم و هم کادر فنی از عملکرد من در روسیه رضایت داشت.

به گزارش “ورزش تایمز”، چهاردهمین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور از روز ۱۵ تیرماه در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده آغاز شده و تا ۲۵ تیرماه ادامه دارد که اسامی اردونشینان به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری (مازندران) امیرحسین شامی (البرز) محمدعلی عموزاد (مازندران)

۶۱ کیلوگرم: محمد رمضان پور (مازندران)

۶۵ کیلوگرم: مرتضی قیاسی (لرستان) پیمان بیابانی (تهران) محمد قاسم علی (مازندران) محمد حیدری (مازندران)

۷۰ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی (تهران)

۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی (تهران) محمدصادق فیروزپور (مازندران) محمد شهبازنژاد (آذربایجان شرقی)

۷۹ کیلوگرم: حمید زرین پیکر (تهران)

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (مازندران) کامران قاسم پور (مازندران) سجاد غلامی (البرز)

۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی (مازندران) احمد بذری (مازندران)

۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان (مازندران) مجتبی گلیج (مازندران) سجاد عزیزی (تهران)

۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (مازندران) عباس فروتن (مازندران) عرفان جعفری (مازندران)

سرمربی: غلامرضا محمدی

مربیان: ابراهیم مهربان، عباس حاج کناری، حسن طهماسبی

مدیر فنی: محسن کاوه

مربی بدنساز: مرتضی بهرامی نژاد

متخصص تغذیه: رامین امیرساسان

ماساژور: سجاد امیری

پزشک: تورج ملک محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *