شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

عملکرد کشتی فرنگی در المپیک لندن یک استثنا بود


به گزارش “ورزش تایمز”، نمایندگان کشتی فرنگی ایران پس از حضور در میادین جهانی و قاره‌ای در نهایت موفق به کسب ۵ سهمیه از ۶ سهمیه بازی‌های المپیک شدند تا تیم محمد بنا با ترکیبی کامل راهی توکیو نشود. این در حالیست که کشتی جهان در دو سال اخیر زیر سایه سنگین محدودیت‌های کرونایی قرار داشت و لغو و تعویق بسیاری از مسابقات رسمی و تمرینات در سراسر جهان باعث فراز و نشیب‌های فراوانی برای اهالی این رشته شده بود.

به هر حال بعد از تعویق یکساله المپیک، برگزاری این بازی‌ها در مرداد ماه امسال قطعی شد تا مدعیان کشتی جهان بعد از اما و اگرهای فراوان در این بازی‌ها به میدان بروند. اما یکی از نکاتی که سنگینی بار مسئولیت محمد بنا و همکارانش در تیم ملی کشتی فرنگی را برای حضور در این دوره از بازی‌ها دو چندان کرده، انتظار بالای برخی مردم و مسئولان از ملی پوشان اعزامی به المپیک است. گویا بسیاری از علاقمندان به کشتی هنوز با متر و معیار نتایج طلایی المپیک لندن به کشتی فرنگی می‌نگرند و معتقدند محمد بنا می‌تواند باز هم نتایج درخشانی را در توکیو رقم بزند.

در همین راستا حبیب الله اخلاقی مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان پس از پایان رقابتهای جام تختی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «در مجموع قیاس در این خصوص، کار مناسبی نیست، اما باید به این نکته اذعان داشت که نفراتی که در المپیک ۲۰۱۲ لندن حضور داشتند، همگی دارای مدال‌های جهانی بودند، ولی هم اکنون ما در پنج وزن اعزامی به المپیک توکیو با جوانانی همراه هستیم که امید و انگیزه بالایی برای کسب مدال دارند. فقط امیدواریم که در المپیک پیش رو، بخت و اقبال با بچه‌های ما باشد و نتایج خوبی رقم بخورد. ضمن اینکه تفاوت المپیک این دوره با دوره‌های قبل در این است که تعداد مدعیان کاهش یافته و کشورهای صاحب نام جهان به خوبی از هم شناخت دارند. ما هم وزن به وزن به آنالیز مدعیان پرداختیم و شانس زیادی برای کسب مدال در ملی‌پوشان خودمان می‌بینیم.»

به گزارش “ورزش تایمز”، دهمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در المپیک توکیو از روز ۲۹ اردیبهشت در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی آغاز شده و تا روز ۸ خردادماه ادامه دارد که اسامی نفرات حاضر در این اردو به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی (قم) مهدی محسن نژاد (خوزستان)

۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی (فارس)

۶۷ کیلوگرم: محمدرضا گرایی (فارس) حسین اسدی (خوزستان)

۷۲ کیلوگرم: امین کاویانی نژاد (خوزستان)

۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس) پژمان پشتام (تهران)

۸۷ کیلوگرم: ناصر علیزاده (مازندران)

۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی- مهدی بالی (مازندران)

۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی، امین میرزازاده، علی اکبر یوسفی (مازندران)

سرمربی: محمد بنا

مربیان: رسول جزینی، بهروز حضرتی پور، لقمان رضایی، حبیب اخلاقی، فرشاد علیزاده، عادل بالی تبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *