جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸

علیزاده: آینده‌سازان کشتی نیاز به اردوهای مستمر دارند


فرشاد علیزاده در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه نسل نو و باانگیزه فعلی باید تا چند سال دیگر جایگزین قهرمانان بزرگ تیم ملی شود، اظهار داشت: مطمئنا آینده کشتی در دست این نوجوانان باانگیزه و مستعد است که باید از هم اکنون مورد حمایت و توجه قرار گیرند. شک نکنید که با انجام چنین کاری می توان کشتی ایران را در میادین جهانی و المپیک آتی تضمین و خیال اهالی کشتی را از داشتن چنین پشتوانه های مطمئنی آسوده کرد.

وی افزود: یکی از راه های حفظ و پرورش کشتی گیران رده نوجوانان، برگزاری مستمر و برنامه ریزی شده اردوهای بسترسازی است. این اردوها تاثیرات مطلوب خود را در رده های جوانان و بزرگسالان نشان خواهد داد و می تواند در باروری و ارتقای سطح فنی این کشتی گیران نقش بسزایی داشته باشد.

سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان با اشاره به اقدام شایسته فدراسیون کشتی در تجلیل از مدال آوران رقابتهای جهانی گفت: طبیعتا افزایش انگیزه و بالابردن روحیه تلاش و جنگیدن در کشتی گیران این رده سنی بسیار مهم و سازنده است. در همین راستا فدراسیون کشتی وارد عمل شد و هنوز زمان زیادی از بازگشت بچه ها از رقابتهای جهانی نگذشته بود که مراسمی برای تجلیل از آنان برگزار و پاداش و جوایز نقدی به مدال آوران اهدا کرد.

علیزاده رسیدن به عنوان قهرمانی جهان را نتیجه تلاش گروهی و همچنین اتحاد و همدلی تمامی اعضای تیم عنوان کرد و گفت: نوجوانان فرنگی‌کار نیمی از سال را زیر نظر کادر فنی در اردوهای شبانه روزی به تمرین و آماده سازی سپری کردند. خوشحالم که نتیجه این تلاش مستمر به قهرمانی در رقابتهای جهانی ختم شد و بچه ها پاداش زحمات خود را با چنین پیروزی شیرینی دریافت کردند. فقط یکی از مشکلات ما در راه آماده سازی تیم، برگزاری زودتر از موعد رقابتهای آسیایی و جهانی بود که زمان این دو رویداد به دلیل بازیهای المپیک نوجوانان تغییر کرد.

وی در پایان در خصوص برگزاری اردوی تیم نوجوانان برای حضور در بازیهای المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین نیز گفت: اردوی جدید این تیم از روز ۱۱ مرداد ماه آغاز خواهد شد. ضمن اینکه کادر فنی در نظر دارد چهار مرحله اردوی آماده سازی ۱۲ روزه تا اعزام به آرژانتین برگزار کند.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای ۱۵ تا ۱۷ تیرماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد و تیم ایران با ۲ مدال طلای امیرحسین خوانساری و محمد نصرتی در اوزان ۵۵ و ۹۲ کیلوگرم، ۲مدال نقره سجاد عباس پور و شاهین بداغی در اوزان ۴۸ و ۶۰ کیلوگرم، ۲ مدال برنز حسین قاسمی و محمد ناقوسی در اوزان ۶۵ و ۸۰ کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *