دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

عجله کردم و فینال گزینشی را باختم/ در آینده تغییر وزن خواهم داد


به گزارش “ورزش تایمز”، یکی از آزادکارانی که توانست در رقابتهای گزینشی ۲۰۲۱ قزاقستان، سهمیه المپیک را کسب کند، امیر محمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم بود. ملی پوشی که سال گذشته، فراز و نشیب فراوانی را در مسابقات لیگ، درگیری با کرونا و از دست دادن رقابتهای جهانی پشت سر گذاشت. به هر حال او به عنوان یک مدعی جوان و باانگیزه وزن ۶۵ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک شد تا رسماً به جمع مدعیان اصلی اردوی تیم ملی برای حضور در المپیک راه یابد.

در همین راستا امیرمحمد یزدانی در یک گفتگوی تلویزیونی به تشریح عملکرد خود در رقابتهای گزینشی قزاقستان و وضعیت خود در اردوی تیم ملی اشاره کرد و گفت: پیکارهای گزینشی برای من بسیار مهم و حساس بود، چراکه برای کسب سهمیه باید در همین میدان کار تمام می‌شد تا سرنوشت سهمیه این وزن به آخرین میدان گزینشی در بلغارستان موکول نشود. خوشبختانه همانگونه که پیش بینی کردیم توانستم در قزاقستان سهمیه وزن ۶۵ کیلوگرم را کسب کنم.

وی با اشاره به اینکه‌ای کاش می‌توانست در روند کسب سهمیه المپیک با کسب مدال طلا به کار خود پایان دهد، گفت: دلیل شکست من در فینال مسابقات گزینشی آلماتی به دلیل اشتباهاتم بود که در بحث تقسیم توان و انرژی مبارزه در طول کشتی مرتکب شدم. قصد داشتم با امتیاز بالا حریفم را شکست دهم به همین دلیل حملات متعددی در این مبارزه داشتم که باعث شد از نظر تنفسی دچار مشکل شوم.

این آزادکار مازنی ادامه داد: من تا قبل از کشتی فینال، امتیاز زیادی از دست ندادم، اما فینال برای من بسیار هیجانی شد و همین موضوع به رد و بدل شدن امتیازات زیادی بین من و حریفم انجامید. در واقع اشتباه کردم چراکه می‌توانستم به راحتی این کشتی را بدون از دست دادن امتیاز به نفع خودم تمام کنم اما عجله و هیجان کار دستم داد. به همین دلیل باید روی دفاع برابر حریف بیشتر تمرین کنم که کمتر امتیاز از دست بدهم.

یزدانی در پایان به احتمال تغییر وزنش در آینده اشاره کرد و گفت: شرایط سنی و فیزیکی من به گونه‌ای است که وزنم در حال افزایش است و طبیعتاً در آینده باید با توجه به شرایط بدنی ام با نظر کادر فنی تغییر وزن دهم.

به گزارش “ورزش تایمز”، اواخر فروردین ماه امسال امیرمحمد یزدانی، یونس امامی و محمدحسین محمدیان توانستند با حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا سهمیه‌های باقیمانده المپیک در اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم را کسب کنند. بدین ترتیب با احتساب سه سهمیه کسب شده قبلی در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، سهمیه‌های المپیک برای تیم ملی کشتی آزاد تکمیل شد تا این تیم با ترکیبی کامل راهی توکیو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *