یکشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

شمارش معکوس تا معرفی وزنه‌برداران المپیکی ایران


به گزارش “ورزش تایمز”، با عدم موفقیت سهراب مرادی و کیانوش رستمی در مسیر کسب سهمیه المپیک، کاروان ورزشی ایران از حضور دو وزنه‌بردار عنوان‌دار جهان و المپیک در لیست مسافران توکیو محروم شد.

بدین ترتیب مسیر دیگر مدعیان اردوی تیم ملی وزنه برداری هموارتر شد تا با توجه به دو سهمیه ایران، با امید و انگیزه بیشتری به حضور در المپیک بیاندیشند. البته متولیان فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان نیز به خوبی با این موضوع کنار آمده اند و بعد از از دست رفتن شانس حضور سهراب و کیانوش در المپیک، اعلام کردند این رشته جوانان قدرتمند و مستعدی دارد که امید می‌رود همین جوانان بتوانند در المپیک توکیو بدرخشند.

در همین راستا گفته می‌شود وزنه برداران المپیکی کشورمان طی روزهای ۱۷ و ۱۸ خرداد ماه معرفی خواهند شد تا پرونده این موضوع بسته شود و محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون نیز چندی پیش در این خصوص اعلام کرد: «وزنه برداری ایران در کنار دو دارنده مدال طلای المپیک در وزن ۹۶ کیلوگرم، علی هاشمی قهرمان دو دوره رقابتهای جهانی را هم در اخیتار دارد که تغییر وزن داده و به دسته ۱۰۹ کیلوگرم که وزن المپیکی است، آمده است.

وی ادامه داد: در نتیجه امیدواریم او در روزهای باقی مانده تا المپیک به دوران اوجش بازگردد. همچنین علی داودی هم در دسته فوق‌سنگین با برخورداری از فاکتور جوانی، می‌تواند تا دو دوره بعدی بازی‌های المپیک هم حضور داشته باشد. البته سید ایوب موسوی و علی میری هم می‌توانند از نفرات مورد نظر ما باشند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *