جمعه , ۲۶ دی ۱۳۹۹

شمارش معکوس آزادکاران اردونشین تا گزینشی المپیک و قهرمانی آسیا

به گزارش “ورزش تایمز”، دومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک در قزاقستان از روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه در تهران آغاز شد. اردویی که با حضور ۴۰ آزادکار در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی استارت خورد و قرار است تا روز ۳۰ دی ماه ادامه داشته باشد.

بر این اساس مسابقات گزینشی قاره آسیا طی روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین و رقابت‌های قهرمانی آسیا نیز در روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین سال آینده در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد که طبق اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد قرار است تا آن زمان ۸ مرحله اردو برگزار شود.

کشتی ایران سال گذشته در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان توسط رضا اطری، حسن یزدانی و یدالله محبی موفق به کسب سهمیه المپیک در وزن‌های ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شد و نمایندگان کشورمان باید فروردین ماه در اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای گزینشی المپیک حضور یابند.

در همین راستا محسن کاوه مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی گفت: «حدود ۱۰ ماه بود که بچه‌ها از تمرینات دور بودند که در مرحله نخست، اردوی خوبی برگزار شد و بعد از یک وقفه، آزادکاران تمرینات خوبی را پشت‌سر گذاشتند. متأسفانه امسال مسابقات رده‌های مختلف نوجوانان، جوانان و امیدها برگزار نشد که البته ما سعی کردیم کشتی‌گیران نوجوان و جوانی که سال گذشته در تیم‌های مختلف بودند را به اردو دعوت کنیم. خوشبختانه با حضور آنان بسیار به آینده امیدوار شدیم چون این نفرات بزودی باید آینده کشتی ایران را رقم بزنند.»

مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص نتایج پیکارهای انتخابی تیم ملی در روند ارنج ملی‌پوشان برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک گفت: «مطمئنا این مسابقات تأثیرگذار خواهد بود و کسانی که در انتخابی تیم ملی نتیجه لازم را گرفتند به شرط حضور در تمرینات و رعایت نظم و انضباط اردوی برای مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب خواهند شد. به هر حال در آینده باید جلساتی برگزار شود تا با تصمیمات سازنده و خوب، هم بتوانیم سهمیه‌های باقیمانده المپیک را کسب کنیم و هم در قهرمانی آسیا با قدرت ظاهر شویم.»

به گزارش “ورزش تایمز”، دومین اردوی تیم ملی کشتی آزاد از ۱۹ دی ماه آغاز شده و تا ۳۰ دی ماه ادامه خواهد داشت که اسامی اردونشینان به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری- رحمان عموزاد خلیلی- مهدی ویسی (مازندران) علیرضا سرلک (لرستان) علی قلی زادگان (تهران)
۶۱ کیلوگرم: مجید داستان (تهران) کیان محمودجانلو – عباس ابراهیم زاده (مازندران)
۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی (مازندران) مرتضی قیاسی (لرستان) امیرحسین مقصودی (تهران) مهدی عشقی – سیدحسن عبادی- بهنام احسان پور (مازندران)
۷۰ کیلوگرم: امیرحسین حسینی (تهران) عرفان الهی (مازندران) امیرحسین متقی (خراسان رضوی) محمد کریمی (مازندران)
۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی (تهران) یونس امامی (تهران) جمال عبادی (خوزستان) محمدصادق فیروزپور- حسین ابوذری (مازندران)
۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی (مازندران) حمیدرضا زرین پیکر (تهران)
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی – امیرحسین فیروزپور (مازندران) سجاد غلامی (البرز)
۹۲ کیلوگرم: علیرضا کریمی (البرز) کامران قاسم پور – محمد علی تبار (مازندران) امیرعلی آذرپیرا (تهران)
۹۷ کیلوگرم:» علی شعبانی – محمدحسین محمدیان – مجتبی گلیج (مازندران) مبین عظیمی (کردستان)
۱۲۵ کیلوگرم: امین طاهری (تهران) امیرحسین زارع (مازندران) سهیل یوسفی (خراسان رضوی) سالار حبیبی (تهران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *