جمعه , ۳۰ آبان ۱۳۹۹

شعبانی: کشتی‌گیران باید در میدان انتخاب شوند، نه روی کاغذ!


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، علی شعبانی عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۹۷ کیلوگرم با بیان این مطلب افزود: در شرایطی که کشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، ما فقط به صورت انفرادی تمرین می‌کردیم اما کار فدراسیون کشتی برای گرفتن مجوز برگزاری تمرینات و همچنین مسابقات انتخابی قابل تقدیر بود.

وی در مورد عملکردش در رقابت‌های انتخابی گفت: خوشبختانه در این چند ماه خوب تمرین کردم و قبل از رقابت‌های انتخابی نیز مسابقات لیگ برگزار شد و توانستم چندین کشتی بگیرم که این در آمادگی من بسیار تأثیرگذار بود.

شعبانی افزود: نمی‌دانستیم که قرار است رقابت‌های انتخابی برگزار شود، اما در همین مدتی که اعلام شد قرار است این مسابقات برگزار شود تمام تلاش خود را کردم تا به آمادگی برسم. خوشحالم که توانستم در این وزن بار دیگر ملی پوش شوم.

وی در مورد شرایط مسابقات وزن ۹۷ کیلوگرم گفت: در این وزن حساسیت بالاست و کشتی‌ها همه به هم نزدیک بود و حریفان خوبی مانند گلیج و محمدیان حضور داشتند، اما خدا را شکر توانستم رقیبانم را با اختلاف پوئن شکست دهم.

شعبانی در مورد اینکه مسابقه‌ی پایانی اش پیروزی از ۲ از ۳ بود تصریح کرد: از قبل ذهنیت آن را داشتم که اگر مقابل محمدیان پیروز شوم یک کشتی دیگر را نیز باید برگزار کنم و با این نظر کمیته فنی هیچ مشکلی نداشتم.

عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۹۷ کیلوگرم در مورد اهمیت رقابت‌های انتخابی اظهار داشت: برگزاری انتخابی بسیار مهم است و کشتی گیر باید روی تشک مشخص شود نه روی کاغذ و بیشتر کشورهای صاحب کشتی مانند روسیه نیز مسابقات انتخابی را برگزار می‌کنند. امسال نیز دیدیم برخی از قهرمانان جهان آنها شکست خوردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه دوباره صاحب دوبنده تیم ملی شدم خوشحالم و امسال به فکر تجربه نیستم و فقط به فکر مدال هستم تا شب راحت بخوابم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *