شنبه , ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

شرایط حضور داوران خارجی در جام باشگاه‌های جهان


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان طبق تقویم اتحادیه جهانی در روزهای ۲۶ تا ۲۹ آذرماه به میزبانی بجنورد برگزار می ‌شود. در این رقابتها سه تیم ایرانی و سه تیم خارجی در هر دو رشته به میدان خواهند رفت که در کشتی آزاد تیم‌های بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و در کشتی فرنگی تیم‌های بازار بزرگ ایران، سیناصنعت ایذه و هیات کشتی سیرجان از کشورمان سهمیه حضور در جام باشگاه‌های جهان را کسب کرده اند.

در همین راستا ناصر فروتن رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی نیز در خصوص حضور داوران خارجی و معرفی داوران داخلی قضاوت کننده این مسابقات به “ورزش تایمز” گفت: طبق قوانین و مقررات اتحادیه جهانی کشتی هر تیم خارجی که حداقل سه کشتی گیر را در ترکیب خود دارد، مجاز است یک داور هم به همراه خود در تورنمنت های بین المللی داشته باشد. بر این اساس تیم های خارجی شرکت کننده در جام باشگاه های جهان هم می توانند داوران خود را در این مسابقات شرکت دهند.

وی در خصوص انتخاب داوران ایرانی جام باشگاه های جهان نیز گفت: هنوز اسامی داوران قضاوت کننده این مسابقات نهایی نشده، چراکه ما رویدادهای مهمی قبل از این رویداد بین المللی پیش رو داریم. بزودی رقابتهای انتخابی جام تختی در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی برگزار خواهد شد و سپس جام کودک در پیش است که ما داوران این مسابقات را انتخاب و معرفی کرده ایم.

فروتن ادامه داد: فرصت کافی برای چیدمان و هماهنگی داوران جام باشگاه های جهان را داریم و هیچ مشکل خاصی از این نظر وجود ندارد. ما داوران میدان دیده و باتجربه ای را داریم که سابقه حضور در رقابتهای جهانی و المپیک را دارند و می توانند به خوبی مسابقاتی همچون جام باشگاه های جهان را قضاوت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *