دوشنبه , ۱۶ تیر ۱۳۹۹

سکوت اتحادیه جهانی کشتی ادامه دارد/ کوبایی‌ها همچنان در ایران!


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از لغو میزبانی رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ تهران که متولیان وزارت ورزش و فدراسیون کشتی کشورمان آن را تعلیق خواندند، هنوز اعلام نظر خاصی از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای برگزاری این پیکارها در تهران صورت نگرفته است.

وزیر ورزش هفته گذشته اعلام کرد با اقدامات لازم دیپلماتیک با سفرای چند کشور شرکت کننده در جام جهانی و رایزنی کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی با اتحادیه جهانی، میزبانی تهران قطعی است و فقط زمان برگزاری این رقابتهای تغییر خواهد کرد. به هر حال با وجود مثبت اندیشی متولیان ورزش کشورمان در خصوص میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در تهران تا صبح امروز شنبه هنوز خبری از اعلام نظر اتحادیه جهانی نشده و زمان باقیمانده تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی و مهلت برگزاری جام جهانی درتهران نیز به سرعت در حال سپری شدن است.

از سویی دیگر تیم کشتی فرنگی کوبا به عنوان یکی از تیم های شرکت کننده در جام جهانی هم که از اوایل هفته گذشته به ایران آمده، همچنان در خانه کشتی تهران اردو زده اند و فعلا در انتظار قطعی شدن میزبانی تهران هستند. کوبایی ها که به رغم تعطیل شدن اردوی کشتی فرنگی ایران هنوز در خانه کشتی هستند فعلا به گشت و گذار در پایتخت مشغولند و فعلا تصمیمی برای بازگشت به کشورشان ندارند!

به گفته حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی ماندن تیم کوبا در تهران به دلیل آن بود که امکان برگزاری جام جهانی در تهران هنوز وجود دارد و بازگشت این تیم با کوبا و سفر دوباره به تهران چندان منطقی نبود.

سیدجلال عسگری دبیر فدراسیون کشتی نیز در واکنش به حضور طولانی مدت تیم کوبا در تهران گفت: این تیم در دو گروه طی روزهای سوم و چهارم آذر ماه برای برپایی اردوی مشترک با شاگردان محمد بنا وارد تهران شد. البته زمان برگشت فرنگی‌کاران کوبا به کشورشان بعد از جام جهانی و روز ۱۰ آذر پیش بینی شده بود که با تعویق جام جهانی، امکان تغییر زمان پروازشان وجود نداشت. به همین دلیل آنها در ایران ماندند و طی هفته گذشته نیز طی برنامه‌های مختلف تفریحی در حال گردش در تهران بودند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *