یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

سه آزادکار کشورمان به نیمه‌نهایی پنج وزن دوم رسیدند


به گزارش “ورزش تایمز”، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان از صبح امروز (سه شنبه) در شهر زاگرب کرواسی در حال برگزاری است که تاکنون کشتی‌گیران اوزان ۴۵، ۵۱ و ۹۲ کیلوگرم راهی مرحله نیمه نهایی شده اند.

در وزن ۴۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر  توماس فیشر از سوئیس را شکست داد. وی در دور بعد مقابل جیگور سارانتویا از مغولستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف احمد یوکسل از ترکیه می رود.

در وزن ۵۱ کیلوگرم  سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عزرائیل بایتازایف از روسیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم مقابل اشرف کریم زادا از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. جعفریان در این مرحله با برنده کشتی گیران ژاپن و آمریکا کشتی می گیرد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی اکبر فضلی در دور اول با علی بیگوف از بحرین را با نتیجه ۹ بر یک شکست داد. وی در دور دوم مقابل حمزه آلاجا از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

 در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد نخودی در دور نخست در دور دوم مقابل شینوسوکه سوواما از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ژاپنی، نخودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبداللهی در دور اول یونس غفوراف از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر از سد آلبرت جیمز فراری از آمریکا گذشت و در دور سوم مقابل مونو داهیا از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با یوهانس مایر از آلمان می رود.

رقابت های نیمه نهایی اوزان فوق امشب برگزار می شود و نفرات راه یافته به دیدار فینال، رده بندی و شانس مجدد فردا چهارشنبه پس از وزن کشی مجدد به کار خود ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *