پنجشنبه , ۳ مهر ۱۳۹۹

«سهراب مرادی» دو رکورد جهان را شکست/ «موسوی» برنز گرفت


به گزارش “ورزش تایمز”، هفتمین روز رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان در آناهیم آمریکا با رقابت گروه A دسته ۹۴ کیلوگرم پیگیری شد. در این وزن سهراب مرادی قهرمان جهان و المپیک دست به کار بزرگی زد و ضمن کسب سه نشان ارزشمند طلای جهان، رکورد دوضرب و مجموع جهان را ارتقاء داد.

سهراب مرادی که با ثبت وزنه ۱۸۴ کیلوگرم در حرکت یکضرب طلا گرفته بود، در حرکت دوضرب نیز ابتدا وزنه ۲۲۰ کیلویی را بالای سر برد و سپس برای دومین مرتبه وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرد تا یک کیلوگرم رکورد سیمون کولچی از لهستان را که در مسابقات جهانی ۲۰۰۰صوفیا ثبت شده بود را ارتقاء دهد و در مجموع هم با ۴۱۷ کیلوگرم رکورد شخصی خودش را به میزان ۴ کیلوگرم افزایش دهد.

سید ایوب موسوی دیگر ملی پوش دسته ۹۴ کیلویی کشورمان نیز که در حرکت یکضرب وزنه ۱۷۱ را مهار کرد و در جایگاه پنجم قرارگرفت، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۲۰۸ کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت  هم وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را مهار کرد تا با مجموع ۳۸۵ کیلوگرم به دو مدال نقره حرکت دوضرب و مجموع دست یابد.

فرخودبیک سوبیروف از ازبکستان که درحرکت یکضرب با ثبت وزنه ۱۸۳ کیلوگرم به مدال نقره دست یافته بود در حرکت دوضرب سه بار پیاپی وزنه های درخواستی خود را مهار نکرد تا از گردونه مسابقه حذف شود.

عملکرد نفرات برتر دسته ۹۴ کیلوگرم به شرح زیر است:
حرکت یکضرب:
۱- سهراب مرادی (ایران): ۱۸۴ کیلوگرم (مدال طلا)
۲- فرخودبیک سوبیروف (ازبکستان): ۱۸۳ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- آئوریماس دیژبالیس(لیتوانی): ۱۷۶ کیلوگرم (مدال برنز)

حرکت دوضرب:
۱- سهراب مرادی (ایران): ۲۲۳ کیلوگرم (مدال طلا)

۲- فارس الباخ (قطر): ۲۲۰ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- سید ایوب موسوی (ایران): ۲۱۴ کیلوگرم (مدال برنز)

مجموع:
۱- سهراب مرادی (ایران): ۴۱۷کیلوگرم (مدال طلا)
۲- آئوریماس دیژبالیس(لیتوانی): ۳۸۸ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- سید ایوب موسوی (ایران): ۳۸۵ کیلوگرم (مدال برنز)

کیانوش رستمی اوت شد/ میری در جایگاه هفتم ایستاد

در پایان رقابت‌های دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۷ جهان آمریکا، کیانوش رستمی در حرکت دوضرب ناکام ماند و میری با مجموع ۳۴۸ کیلوگرم هفتم شد.

پس اینکه کیانوش رستمی در حرکت یکضرب توانست وزنه ۱۷۴ کیلویی را مهار کرد و مدال نقره گرفت در حرکت دوضرب دو مرتبه وزنه ۲۱۲ کیلوگرم و یک بار نیز وزنه ۲۱۵ کیلویی را نتوانست مهار کند تا کار خود را در رقابتهای جهانی آناهیم با یک مدال نقره حرکت یکضرب به پایان برساند.

علی میری نیز با ثبت وزنه ۱۵۵ کیلویی در جایگاه هفتم قرار گرفته بود، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۱۹۳ کیلویی را بالای سر برد ولی در مرتبه دوم و سوم وزنه ۲۰۱ کیلوگرم را نتوانست به درستی مهار کند و در حرکت دوضرب ششم شد و با مجموع ۳۴۸ کیلوگرم در جایگاه هفتم قرار گیرد.

عملکرد نفرات برتر دسته ۸۵ کیلوگرم:
۱- پرز مندز (شیلی): حرکت یکضرب ۱۷۵ کیلوگرم (مدال طلا)، حرکت دوضرب ۲۰۳ کیلوگرم (مدال طلا) و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (مدال طلا)
۲- مسیج (لهستان): حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم (چهارم)، حرکت دوضرب ۱۹۷ کیلوگرم (مدال نقره) و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (مدال نقره)
۳- پیزالتو (ایتالیا): حرکت یکضرب ۱۶۲ کیلوگرم (مدال برنز)، حرکت دوضرب ۱۹۷ کیلوگرم (چهارم) و مجموع ۳۷۸ کیلوگرم (مدال برنز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *