دوشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سلمان قادری: شرایط قهرمانان کشتی‌ مازندران تعریفی ندارد


به گزارش “ورزش تایمز”، سلمان قادری یکی از مسئولان قدیمی کشتی استان مازندران که هم اکنون ریاست هیأت کشتی شهرستان جویبار را بر عهده دارد با انتقاد از بی توجهی مسئولین نسبت به کشتی استان، اظهار داشت: مازندران قطب اصلی کشتی کشور است و همانطور که مستحضر هستید شهرستان جویبار هم قهرمان‌پرور است. متأسفانه مسئولان کشور کوچک‌ترین توجهی به این شهرستان نکردند. دولت هم قول داده بود یک سالن مسابقه در جویبار تأسیس شود که مدتی از این وعده می‌گذرد و به رغم پیگیری‌هایی فراوانی که کردیم هیچ کاری خاصی در این خصوص صورت نگرفت.

وی ادامه داد: به استاندار مازندران گوشزد کردیم تا این موضوع را پیگیری کند و حتی از مدیر کل ورزش سابق استان نیز خواستیم که به این مورد رسیدگی کند، اما متأسفانه انجام نشد. خوشبختانه علیرضا دبیر هم چندی پیش به استان مازندران آمد که این موضوع بسیار خوب بود، اما با دیدار استاندار، شهردار و فرماندار مشکل کشتی حل نمی‌شود. چقدر خوب می‌شد به شهرستان‌هایی می‌رفت که قطب اصلی کشتی هستند و از مشکلات آنها می‌پرسیدند.

قادری افزود: مازندران ۴۰۰ مربی کشتی دارد، چه خوب بود تا دبیر از مربیان دعوت به‌عمل می‌آورد. ای کاش به ۱۵۰ باشگاه کشتی مازندران سر می‌زد و از نزدیک مشکلات را بررسی می‌کرد و می‌دید که حسن یزدانی، محمدحسین محمدیان، رضا یزدانی، کامران قاسم‌پور کجا تمرین می‌کنند. مطمئناً اگر مسئولان واقعاً از نزدیک در جریان مشکلات قرار می‌گرفتند و آن‌را لمس می‌کردند راهکارهای خوبی نیز می‌توانستند برای مشکلات کشتی استان مازندران و شهرستان‌های این استان ارائه و برای رفع آنها تلاش کنند.

وی که با یکی از برنامه‌های رادیویی گفتگو می‌کرد، ادامه داد: شرایط تمرینی قهرمانانی چون حسن یزدانی و سایر کشتی‌گیرانی که در کلاس جهانی مطرح هستند، اصلاً تعریفی ندارد. استان مازندران سالن‌های محقری دارد و مربیان با هزینه شخصی خودشان سالن‌ها را تجهیز کردند، امکانات زیادی ندارند، جای جای این استان، حتی روستاهای استان مازندران می‌بینید که سالن‌ها فعال هستند. غافل از اینکه کوچک‌ترین حمایتی از سوی وزارت ورزش و جوانان یا اداره کل ورزش و جوانان استان صورت گیرد، در حالی که زمان مدال گرفتن پیش قدم هستند.

قادری خاطرنشان کرد: فرزندان جویبار مدال‌های رنگارنگی برای کشورشان در المپیک و مسابقات جهانی کسب کردند. جویبار به عنوان پایتخت کشتی کشور مثل معدن ناب و دست نخورده‌ای از کشتی‌گیران جوان و نوجوانی است که سال‌های سال می‌تواند در عرصه‌های مختلف جهانی و المپیک به مدال دست یابند، اما این مهم مستلزم حمایت همه جانبه است.

وی در پایان گفت: اکنون نزدیک المپیک است و همه دوست دارند این جوانان مدال کسب کنند اما المپیک که تمام شود همه فراموش می‌کنند تا چهار سال بعد. کمیته ملی المپیک هم کوچک‌ترین خدمتی به شهرستان جویبار نکرده و آنها اصلاً نمی‌دانند جویبار کجاست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *