دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹

زمانی سراغم آمدند که دست همه خالی بود/ روزهای سختی پیش رو است


ناصر نوربخش به عنوان یکی از مربیان و همکاران قدیمی محمد بنا مدتها از عرصه ملی دور بود، اما به تازگی با حضور سرمربی جدید، فرصتی دوباره یافته تا در کادر فنی تیم ملی فعالیت کند. وی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه در هر شرایطی که لازم بوده به کشتی کمک کرده، اظهار داشت: مهمترین هدف این بوده که برای کشتی مفید باشم و به همین دلیل در هر مقطعی با هر مربی در تیم ملی همکاری داشتم. من معتقدم اگر می توان به کشتی کمک کرد باید در هر مقطعی وارد گود شد و باری از دوش کشتی برداشت.

وی افزود: به عنوان فردی که مدتی سرمربیگری تیم ملی را هم بر عهده داشت بر این باورم که تیم ملی کشتی فرنگی در دو سال اخیر نتوانست در حد انتظارات ظاهر شود. البته باید به این نکته هم توجه داشت که بی ثباتی در کادر فنی بارها باعث تا تیم ملی ضربه بخورد. تجربه نشان داده کادر فنی باید ثبات داشته باشد تا بتواند برنامه هایش را به خوبی اجرا کند و به هدفش برسد. البته سرمربی قبلی هم به نوعی توانست زیر سایه ثبات نسبی به کارش ادامه دهد اما نتوانست به خوبی نتیجه بگیرد.

مربی سازنده کشتی فرنگی به نکته جالبی در خصوص دوران حضورش در عرصه ملی اشاره کرد و گفت: همیشه زمانی سراغ من آمدند که در واقع دست همه خالی بود و تیم ملی حال و روز خوبی نداشت. این بار هم وضعیت تیم ملی مشخص است و با فراز وفرودهای زیادی همراه بوده، اما با این حال سعی می کنم طوری عمل کنم  تا تیم ملی از شرایط بحرانی کنونی خارج شود.

نوربخش با تاکید بر همدلی و یکپارچگی اهالی کشتی گفت: متاسفانه بارها به دلیل عدم همدلی و اتحاد ضربه خوردیم و تیم ملی تا می خواست دارای ثبات و آرامش شود با برخی تفرقه افکنی ها همراه می شد. باید قبول کرد که روزهای سختی را پیش رو داریم و باید در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و المپیک ۲۰۲۰ توکیو از اعتبار کشتی ایران دفاع کنیم. پس بهتر است به تلاش و همدلی کارها را پیش ببریم و موانع را از سر راه برداریم.

به گزارش “ورزش تایمز”، نخستین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی با سرمربیگری محمد بنا از روز ۱۲ دیماه آغاز شده و تا روز ۲۱ دیماه در خانه کشتی تهران ادرامه دارد که اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: پویا ناصرپور (خوزستان)، مسلم نادری خادم (خراسان رضوی)، محمد حسینوند پناهی (خوزستان) و مصیب اکبری (تهران).

۶۰ کیلوگرم: مهرداد مردانی (خوزستان)، علیرضا نجاتی (قم)، مهدی محسن نژاد (خوزستان)، علیرضا کارگر (فارس) و شیرزاد بهشتی طلا (توابع تهران).

۶۳ کیلوگرم: محسن حاجی پور (مازندران)، محمد نوربخش (تهران)، میثم دلخانی (فارس)، سامان عبدولی (خوزستان) و محمد جواد رضایی (قم).

۶۷ کیلوگرم: محمد الیاسی (خوزستان)، یوسف حسینوند (خوزستان)، حامد تاب (خوزستان) و حسین اسدی (خوزستان).

۷۲ کیلوگرم: محمدرضا گرایی (فارس)، علی ارسلان (مازندران)، امین کاویانی نژاد (خوزستان) و عرفان سعادتی فر (تهران).

۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس)، پژمان پشتام (تهران)، رسول گرمسیری (خوزستان)، علی نوروزی (توابع تهران) و سامان نجم سهیلی (لرستان).

۸۲ کیلوگرم: سعید عبدولی (خوزستان)، مهدی ابراهیمی (قم)، پیام بویری (خوزستان)، یوسف قادریان (البرز) و هادی علیزاده پورنیا (قم).

۸۷ کیلوگرم: حسین نوری (البرز)، رامین طاهری (خوزستان)،محمدهادی ساروی (مازندران) و میلاد خسروی (اصفهان).

۹۷ کیلوگرم: مهدی علیاری (تهران)، علی اکبر حیدری (قم)، ادریس ابراهیمی (کردستان) و ابوالفضل سید مهدوی (توابع تهران).

۱۳۰ کیلوگرم: شهاب قوره جیلی (تهران)، امیر قاسمی منجزی (خوزستان)، علی اکبر یوسفی (مازندران) و امیرمحمد حاجی پور (مازندران)

کادر فنی: محمد بنا (سرمربی)، ناصر نوربخش، ایرج اسفندیاری فر، رسول جزینی و بهروز حضرتی پور (مربیان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *