جمعه , ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

روز سرنوشت‌ساز فرنگی‌کاران ملی‌پوش برای رسیدن به توکیو


به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی فرنگی ایران برای تکمیل کردن تیم اعزامی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو نیاز به کسب سه سهمیه باقی‌مانده دارد که نمایندگان کشورمان امروز برای رسیدن به این هدف به میدان خواهند رفت.

تیم ملی کشتی فرنگی در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی توانست سهمیه‌های المپیک در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم را کسب کند. بدین ترتیب نمایندگان کشورمان باید امروز برای کسب سهمیه‌های اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم به میدان بروند.

طبق برنامه اتحادیه جهانی کشتی پیکارهای گزینشی کسب سهمیه المپیک در کشتی فرنگی از امروز به میزبانی قزاقستان آغاز خواهد شد که طی آن محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، حسین نوری در ۸۷ کیلوگرم و محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

مطمئناً محمد بنا و همکارانش در کادر فنی روز سخت و حساسی را پیش رو دارند، چراکه معتقدند کار سهمیه‌های باقیمانده باید در همین میدان آسیایی یکسره شود و سرنوشت سهمیه‌ها به مسابقات گزینشی بعدی در صوفیه بلغارستان با حضور تمامی مدعیان جامانده از سراسر جهان موکول نشود.

رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا برای مشخص شدن ۳۶ سهمیه کشتی فرنگی، زنان و آزاد طی روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود که برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

جمعه ۲۰ فروردین:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی تمامی اوزان فرنگی

ساعت ۱۱ تا ۱۳: مسابقات مقدماتی تمامی اوزان فرنگی

ساعت ۱۸ تا ۲۱: مسابقات فینال تمامی اوزان فرنگی

یکشنبه ۲۲ فروردین:

ساعت ۸ تا ۸:۳۰: وزن کشی تمامی اوزان آزاد

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳: مسابقات مقدماتی تمامی اوزان آزاد

ساعت ۱۸ تا ۲۱: مسابقات فینال تمامی اوزان آزاد

نفرات راه یافته به دیدار فینال این رقابت‌ها سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو را کسب خواهند کرد.

اختلاف ساعت قزاقستان با ایران ۹۰ دقیقه است به طوری که ساعت ۱۱ به وقت قزاقستان، ۹:۳۰ به وقت ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *