دوشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

رضایت مربی تیم ملی از عملکرد تنها نماینده ایران در گزینشی


به گزارش “ورزش تایمز”، کشتی فرنگی ایران برای حضور در المپیک توکیو موفق به کسب ۵ سهمیه شد و در نهایت نتوانست سهمیه وزن ۸۷ کیلوگرم را کسب کند. سهمیه‌های کشتی فرنگی توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و همچنین محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم در مسابقات گزینشی ۲۰۲۱ قزاقستان بدست آمد، اما در نهایت ترکیب تیم محمد بنا در المپیک کامل نشد.

بعد از ناکامی حسین نوری در مسابقات گزینشی قزاقستان در کسب سهمیه المپیک، ناصر علیزاده با نظر محمد بنا راهی مسابقات گزینشی بلغارستان که هر چند او توانست به مدال برنز برسد اما به دلیل عدم راهیابی به فینال، سهمیه المپیک را از دست داد.

در همین راستا حبیب الله اخلاقی مربی تیم ملی کشتی فرنگی که در مسابقات گزینشی بلغارستان نیز حضور داشت، گفت: عملکرد خوب علیزاده در رقابتهای قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان باعث انتخاب او برای حضور در مسابقات گزینشی بود. او در گزینشی بلغارستان ۵ کشتی گرفت و هرچند سهمیه المپیک را کسب نکرد اما به مدال برنز رسید و عملکرد خوبی مقابل حریفانش داشت.

وی در پایان با تمجید از کشتی‌های خوب علیزاده در گزینشی بلغارستان ادامه داد: او حریف سوئیسی خود را که عناوین دوم رقابتهای جهانی و سوم اروپا را داشت در یک کشتی یکطرفه شکست داد. در ادامه حریف ژاپنی را هم مغلوب کرد و در کشتی سوم هم می‌توانست در مقابل حریفی از صربستان پیروز میدان باشد. به هر حال او به دیدار رده بندی رفت و توانست در نهایت به مدال برنز برسد. علیزاده در قهرمانی آسیا در قزاقستان هم هر سه حریف خود را که دارنده سهمیه المپیک بودند شکست داد و مصاف قابل قبولی با آنها داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *