جمعه , ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

دورخیز علی‌حسینی برای فتح سکوی جهانی/ صدرنشینی المپیکی‌های ایران


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از اعلام استارت لیست نهایی و رکوردهای ورودی شرکت کنندگان در مسابقات وزنه برداری قهرمانی سال ۲۰۱۷ جهان که در آمریکا برگزار خواهد شد، چهار نماینده از کشورمان در صدر ایستادند.

بدین ترتیب کیانوش رستمی، سهراب مرادی و بهداد سلیمی به عنوان وزنه برداران المپیکی ایران به همراه سعید علی حسینی در صدر استارت لیست قرار گرفتند تا نمایندگان ایران با امید و انگیزه بالایی به روی تخته رقابتهای جهانی بروند.

طبق استارت لیست نهایی و رکورد مدعیان دسته های مختلف، کیانوش رستمی به همراه «پرز مندز» از شیلی با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در صدر دسته ۸۵ کیلوگرم قرار دارد. سهراب مرادی هم با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم در صدر دسته ۹۴ کیلوگرم ایستاده و در دسته ۱۰۵ کیلوگرم نیز ایوان افریموف ازبک با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم صدرنشین است. همچنین بهداد سلیمی و سعید علی حسینی از کشورمان نیز به همراه «لاشا تالاخادزه» از گرجستان با رکورد ورودی ۴۵۰ کیلوگرم در صدر دسته فوق سنگین حضور دارند که پیش بینی می شود مصاف نزدیک و حساسی را با یکدیگر خواهند داشت.

طبق اعلام سایت فدراسیون جهانی برنامه رکورد ورودی و زمانبندی ملی پوشان کشورمان به شرح زیر است:

گروه (A) دسته ۸۵ کیلوگرم:

یکشنبه ۱۲ آذرماه راس ساعت ۱۱ و ۵۵ دقیقه ظهر به وقت آناهیم (ساعت ۲۳و ۲۵ دقیقه شب به وقت تهران) با رقابت ۱۲ وزنه بردار آغاز می شود.

در استارت لیست نهایی این وزن، کیانوش رستمی به همراه پرز مندز از شیلی با رکورد ورودی ۳۸۰ کیلوگرم در صدر قرار دارند.

کریستوف مسیج از لهستان با رکورد ورودی ۳۶۷ کیلوگرم در رده بعدی جای دارد.

علی میری نیز با رکورد ورودی ۳۶۶ کیلوگرم به همراه پیزالتو ایتالیایی و علیمف ازبکستانی در رده های بعدی قرار گرفته اند.

گروه (A) دسته ۹۴ کیلوگرم:

یکشنبه ۱۲ آذر راس ساعت ۱۵و ۲۵ دقیقه به وقت آناهیم (دوشنبه۲ و ۵۵ دقیقه بامداد به وقت تهران) با حضور ۱۱ وزنه بردار پیگیری می شود.

در استارت لیست نهایی سهراب مرادی با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم در صدر قرار دارد.

فرخودبیک سوبیروف ازبک با رکورد ورودی ۳۹۵ کیلوگرم در جایگاه دوم است.

سیدایوب موسوی، عبداله راغب سعد از مصر و ائوریماس دیدزبالیس از لیتوانی با رکورد ورودی ۳۹۰ کیلوگرم در جایگاههای بعدی جای دارند.

گروه (A) دسته ۱۰۵ کیلوگرم:

دوشنبه ۱۳ آذر از ساعت ۱۷ و ۲۵ دقیقه به وقت آناهیم ( روز سه شنبه ۱۴ آذر ساعت ۴ و ۵۵ دقیقه بامداد) با رقابت ۱۳ وزنه بردار آغاز خواهد شد.

در استارت لیست نهایی این وزن، ایوان افریموف ازبسکتانی با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در صدر جای گرفته و آرتورس پلسنیکس از لتونی با رکورد ورودی ۴۰۵ کیلوگرم در جایگاه دوم است. میشالسکی از لهستان با رکورد ورودی ۴۰۳ کیلوگرم در رتبه سوم قرار دارد و علیرضا سلیمانی و علی هاشمی دو ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان با رکورد ورودی ۴۰۱کیلوگرم در جایگاههای ایستاده اند.

رقابت گروه (A) دسته ۱۰۵+ کیلوگرم:

سه شنبه ۱۴ آذر راس ساعت ۱۷ و ۲۵ دقیقه به وقت آناهیم ( روز چهارشنبه ۱۵ آذر ساعت ۴ و ۵۵دقیقه بامداد) رقابت ۱۰ وزنه بردار آغاز می شود.

در استارت لیست نهایی این وزن، سعید علی‌حسینی و بهداد سلیمی به همراه لاشا تالاخادزه از گرجستان با رکورد ورودی ۴۵۰کیلوگرم در صدر قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *