شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

دورخیز شاگردان باوفا برای فتح قله جهانی


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا در حالی طی روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه در شهر دهلی‌نو برگزار شد که تیم ایران با نمایشی مقتدرانه و با کسب ۶ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

تیمی به سرمربیگری حمید باوفا که مربیان سختکوش و بی ادعایی را در کنارش داشت و در نهایت توانست عملکرد غرورآفرینی را در قاره کهن به ثبت برساند.

در این دوره از رقابتهای قهرمانی آسیا، پویا ناصرپور، بهرام معروف خانی، امین کاویانی نژاد، حسین فروزنده، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده به ترتیب در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند. علی رضا نجاتی، شایان عفیفی و وحید دادخواه هم در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و در نهایت مدال برنز وزن ۶۷ کیلوگرم هم به سجاد ایمان طلب رسید.

این فرنگی‌کاران جوان پس از بالای سر بردن جام قهرمانی آسیا به تکرار این عنوان در رقابتهای جهانی می اندیشند که انصافا این پیروزی نیز می تواند پیش‌زمینه خوبی برای فتح قله جهانی محسوب شود.

در همین راستا «حمید باوفا» سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان به “ورزش تایمز” گفت: ما اهداف بسیار بزرگتری داریم و حالا با بستن پرونده رقابت‌های قهرمانی آسیایی به رویدادهای مهم پیش رو می اندیشیم. طبیعتا حضور در رقابتهای جهانی و کسب افتخار در این میدان مهم و بزرگ یکی از دغدغه های اصلی کادر فنی است. به ویژه آنکه سطح کمی و کیفی این پیکارها با رقابتهای قهرمانی آسیا متفاوت است و قوانین جدید هم می تواند برای ما مشکل ساز شود. از سویی دیگر نگران برخورد به رقبای رژیم اشغالگر قدس در قرعه کشی مسابقات جهانی هم هستیم.

وی به آغاز برنامه های آماده سازی فرنگی کاران جوان اشاره کرد و افزود: ما برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا تمرینات منظم و پرفشاری را در دستور کار داشتیم که خوشبختانه نتایج این روند تمرینی را با قهرمانی گرفتیم. حالا باید خود را مهیای رقابتهای جهانی کنیم که شهریورماه امسال در اسلواکی برگزار خواهد شد. ما تا آن زمان هم برنامه جامعی داریم که برگزاری سه اردوی آماده سازی جزو همین برنامه‌هاست.

باوفا با تاکید بر اینکه اردوهای تیم جوانان از چند روز دیگر آغاز خواهد شد، گفت: بدون اتلاف وقت، اردوهای خود را از چند روز دیگر آغاز می کنیم تا در نهایت بتوانیم با تکیه بر پتانسیل خوبی که در کشتی داریم در رقابتهای جهانی هم بدرخشیم. هر چند که در این مسیر باید از حمایت متولیان ورزش هم برخوردار باشیم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در پایان از اعمال برخی تغییرات برای رقابتهای جهانی در ترکیب تیم خبر داد که به گفته او قرار است با هدف تقویت و ارتقای سطح فنی ملی پوشان صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *