یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

دغدغه بزرگ فدراسیون کشتی در رقابت‌های جهانی


به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت‌های قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان جهان از روز ۲۸ مهرماه در شهر بوداپست پایتخت مجارستان آغاز می‌شود و تیم‌ ‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران نیز به عنوان یکی از  مدعیان اصلی در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

پس از اخطار اتحادیه جهانی کشتی و حساسیت کمیته بین المللی المپیک به موضوع عدم رویارویی کشتی‌گیران ایران مقابل رقبای رژیم صهیونیستی و تهدید به تعلیق ایران، رژیم صهیونیستی دوباره وارد عمل شده است. این رژیم با اهداف سیاسی و ضربه به جایگاه کشتی و ورزش ایران در جهان و با حمایت برخی از کشورهای صاحب نام کشتی جهان، سرمایه‌گذاری زیادی بر روی کشتی انجام داده است. از جمله رئیس گرجستانی الاصل فدراسیون کشتی رژیم صهیونیستی که کشتی‌گیران و مربیان زیادی را از  کشورهایی نظیر روسیه و گرجستان جذب کرده است.

بر همین اساس رژیم صهیونیستی در ادامه  برنامه‌ریزی‌های خود با ۴  کشتی‌گیر شامل دو آزادکار و دو فرنگی کار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ مجارستان شرکت خواهد کرد.

به این ترتیب احتمال هم گروهی نمایندگان کشتی ایران و رژیم صهیونیستی با توجه به حساسیت های ایجاد شده بیش از  هر زمان دیگری است تا این موضوع جدی ترین دغدغه مسئولان فدراسیون کشتی در آستانه این رقابت‌ها شود.

احد پازاج مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی بزرگسالان و امید با تایید این خبر گفت:  این موضوع در آستانه حضور در رقابت‌های جهانی به جدی‌ترین دغدغه فدراسین کشتی و کادر فنی و کشتی‌گیران ایران تبدیل شده و با توجه به اطلاعاتی که ما کسب کردیم آنها قرار است در اوزان میانی در رقابت‌ها شرکت می کنند.

 رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی جهان در ۱۰ وزن کشتی آزاد و ۱۰ وزن کشتی فرنگی روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان ماه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *