سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

خوشحالم کشتی‌گیران دل مردم را شاد کردند/ کشتی نمره قبولی گرفت


ابراهیم جوادی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه شاگردان خادم توانستند در بازیهای آسیایی نمره قبولی بگیرند، اظهار داشت: در مجموع کسب سه مدال طلا و یک برنز در ۶ وزن ، کارنامه قبولی برای آزادکاران اعزامی محسوب می شود و من فکر می کنم می توانستیم دو مدال دیگر هم در اوزان ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم توسط مهران نصیری و مصطفی حسین خانی بگیریم.

وی تصریح کرد: آنچه مهم است شادی مردم کشورمان و ایجاد موج مثبت و شور ملی در جامعه بود که کشتی گیران ما توانستند با کسب موفقیت های خود در بازیهای آسیایی چنین شرایطی را فراهم کنند. ما در این شرایط اقتصادی نیاز به چنین اتفاقاتی داریم و خوشحالم که اهالی کشتی توانستند برای لحظاتی هم که شده مردم ایران را راضی و خوشحال کنند.

پیشکسوت کشتی کشورمان در خصوص برترین چهره تیم ملی اعزامی نیز گفت: تمامی بچه ها زحمت کشیدند و برای رسیدن به مدال تلاش کردند، اما طلای علیرضا کریمی در وزنی بالاتر طعم و شادی خاصی داشت و نشان داد تدابیر شورای فنی برای حضور وی در این وزن درست بوده است. ضمن اینکه حسن یزدانی هم یک سرو گردن بالاتر از رقبای خود بود و همانطور که انتظار می رفت قاطعانه به مدال طلا رسید. البته پرویز هادی هم در سنیگین وزن نشان داد چشم به روزهای طلایی آینده دارد و بعد از مدتها دوری از میدان ، انگیزه بالایی برای صعود به قله افتخار دارد.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی کشتی جهان افزود: مسئولیت کشتی گیران ما هنوز به اتمام نرسیده چراکه ما باید تا کمتر از دو ماه دیگر در رقابتهای جهانی ۲۰۱۸ مجارستان حضور یابیم. طبیعتا کار ساده ای در این آوردگاه جهانی نخواهیم داشت و باید از همین امروز برنامه های خودمان را استارت بزنیم.

جوادی با اشاره به اینکه نتایج حاصله در بازیهای آسیایی طبق پیش بینی فدراسیون کسب شد، گفت: پیش از اعزام هم معتقد بودیم که حداقل دو مدال طلا در کشتی آزاد و دو مدال طلا در کشتی فرنگی کسب خواهیم کرد که خوشبختانه این چنین شد و نتایج بهتری رقم خورد.

عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در پایان اظهار داشت: کشتی گیران تیم ملی باز هم توانستند در عین تواضع و فروتنی نتایج افتخارآمیزی برای کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی کسب کنند که امیدوارم متولیان ورزش نیز زحمات این بچه ها را ببینند و ا آنها حمایت بیشتری کنند.

رقابتهای کشتی آزاد بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا روزهای ۲۸ و ۲۹ مردادماه برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در اوزان ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *