پنجشنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

خط و نشان رقیب حسن یزدانی برای حریفان المپیکی


به گزارش “ورزش تایمز”، بی تردید دیوید تیلور قهرمان آمریکایی کشتی آزاد جهان به عنوان اصلی ترین رقیب حسن یزدانی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو محسوب می‌شود. این آزادکار باتجربه و توانمند به تازگی در مسابقات انتخابی آمریکا به برتری رسید و توانست دوبنده وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا در بازی‌های المپیک را از آن خود کند.

دیوید تیلور با توجه به این موفقیت اعلام کرد: هدف من تنها به حضور در المپیک منتهی نمی‌شود، بلکه به کسب مدال طلا و قهرمان در المپیک می‌اندیشم. از حمایت همه سپاسگزارم و از کسب این موقعیت برای درخشش در توکیو خوشحال هستم. با این وجود می‌روم که مدال طلا را به خانه بیاورم.

این آزادکار آمریکایی در ایران هم مورد توجه است، چراکه در سال‌های اخیر تنها حریفی بوده که توانسته حسن یزدانی را شکست دهد. تیلور یک بار در جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه و یک بار در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۸ موفق شد یزدانی را شکست دهد. طبیعتاً بازی‌های المپیک توکیو می‌تواند سومین میدانی باشد که این دو کشتی گیر رو در روی هم قرار گیرند.

در پایان رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا، توماس گیلمان، کایل دایک، دیوید تیلور، کایل اسنایدر و گیبل استیوسون در اوزان ۵۷، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم برای حضور در المپیک توکیو معرفی شدند.

جردن اولیور نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم عنوان نخست این مسابقات را از آن خود کرد و در صورت کسب سهمیه در رقابت‌های گزینشی در بلغارستان، می‌تواند راهی المپیک توکیو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *