سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

خطر تعلیق کشتی ایران و ترفندهای رژیم اشغالگر قدس


به گزارش “ورزش تایمز”، این تورنمنت بین المللی در کشتی آزاد و رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار شد که نمایندگان رژیم اشغالگر قدس به ترتیب با ۸ کشتی‌گیر در این دو رده سنی به بخارست آمده بودند. بدین ترتیب رژیم اشغالگر قدس ثابت کرد با هدف ضربه زدن به کشتی ایران با توجه به خطر تعلیق، همچنان با جذب بیشتر کشتی‌گیران روسیه، گرجستانی و اوکراینی، قصد سرمایه‌گذاری وسیعی را در کشتی دارد.

به عنوان مثال کشتی‌گیر روسی‌الاصل وزن ۸۶ کیلوگرم رژیم صهیونیستی در تورنمنت رومانی با شکست رقبایی از روسیه و مقدونیه و البته شکست در فینال به مدال نقره دست یافت و روی سکوی دوم ایستاد. این در حالی بود که سید سجاد سیدی نماینده کشورمان نیز در همین وزن کشتی گرفت و در نهایت روی سکوی سوم همین وزن قرار گرفت. هر چند این بار ملی پوش کشورمان با توجه به قرعه مناسب با نماینده اسرائیلی روبرو نشد و موقتا خطر تعلیق از بیخ گوش کشتی ایران گذشت اما هیچ بعید نیست این خطر بالقوه در میادین بعدی گریبان کشتی ایران را بگیرد.

باید به این نکته توجه داشت که رقابت‌های جهانی نوجوانان و جوانان به ترتیب در تیر و شهریورماه در کرواسی و اسلواکی به زودی فرا می‌رسد و معضل حضور کشتی‌گیران اسرائیلی در آن میادین و قرار گرفتن احتمالی در قرعه کشتی‌گیران ایرانی، همچنان وجود دارد.

نکته مهمتر اینکه رقابتهای جهانی بزرگسالان نیز بزودی در مجارستان برگزار خواهد شد و در این میدان بزرگ و سرنوشت ساز هم قطعا در برخی اوزان شاهد حضور کشتی‌گیران دو تابعیتی رژیم اشغالگر قدس خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *